Aktualności

Dzień Otwarty w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach

Data publikacji 19.06.2024

Pokazy sprawności użytkowej psów i koni służbowych, udzielanie pierwszej pomocy weterynaryjnej, prezentacja umundurowania oraz wyposażenie Policji Państwowej z okresu drugiej połowy lat trzydziestych, to tylko część atrakcji, które przygotowaliśmy z okazji Dnia Otwartego Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Jak co roku, jedyna taka jednostka w kraju cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

12 czerwca br. w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach Centrum Szkolenia Policji w Legionowie kolejny raz zorganizowaliśmy Dzień Otwarty. W tym wyjątkowym dniu pogoda dopisała, a na przybyłe dzieci czekała moc atrakcji.

Pokazy sprawności użytkowej psów oraz koni służbowych, pokaz judo, ABC z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, prezentacja sprzętu i wyposażenia, konkursy z nagrodami to tylko wybrane atrakcje, jakie zorganizowała kadra Zakładu Kynologii Policyjnej wspólnie z komórkami organizacyjnymi Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz innymi służbami mundurowymi i instytucjami, które włączyły się do udziału w przedmiotowym przedsięwzięciu.

Uśmiechom i zabawom nie było końca. W ramach Dnia Otwartego ZKP odwiedziło nas prawie 1,5 tysiąca osób - uczniów z placówek oświatowych wraz z opiekunami.

Wśród licznie przybyłych gości swoją obecnością zaszczycili nas również przedstawiciele lokalnych władz samorządowych. Kierownictwo Centrum Szkolenia Policji w Legionowie reprezentowała Zastępca Komendanta ds. Logistycznych Agnieszka Zielińska. Uczestnicy Dnia Otwartego mieli okazję obejrzeć ćwiczenia z psami służbowymi w zakresie pościgu za osobą, obrony przewodnika, konwojowania i legitymowania osób oraz z posłuszeństwa ogólnego i pokonywania przeszkód, a także pracę węchową psów do wyszukiwania zapachów narkotyków.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska promocyjno-edukacyjne, wyposażone w materiały edukacyjne oraz sprzęt specjalistyczny wykorzystywany przez Policję i inne służby, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo społeczeństwa. Program Dnia Otwartego obejmował strefę edukacyjną, promocyjną, gier i zabaw ruchowych, a także strefę wypoczynku. Każdy z uczestników mógł wynieść coś pozytywnego dla siebie poprzez integrację społeczności szkolnej.

Za udział i zaangażowanie w Dniu Otwartym Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach Centrum Szkolenia Policji w Legionowie serdecznie dziękujemy:

 • Gabinetowi Komendanta Głównego Policji (Wydziałowi Edukacji Historycznej),
 • Komendzie Stołecznej Policji (Wydziałowi Wywiadowczo-Patrolowemu Sekcji Konnej i Przewodników Psów Służbowych),
 • Centralnemu Pododdziałowi Kontrterrorystycznemu Policji „BOA”,
 • Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu,
 • Ochotniczej Straży Pożarnej w Chynowie,
 • Wojskowemu Ośrodkowi Farmacji i Techniki Medycznej – Celestynów,
 • Centrum Rozpoznania i Walki Radioelektronicznej w Grójcu,                                                 
 • Aresztowi Śledczemu w Grójcu,
 • Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Instytutowi Nauk o Zwierzętach),
 • Nadleśnictwu Chojnów,
 • Urzędowi Gminy w Chynowie,
 • Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Grójcu,
 • Grupie Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu,
 • Oddziałowi Prewencji Policji w Warszawie za zabezpieczenie medyczne przedsięwzięcia.

Jesteśmy dumni, że Dzień Otwarty Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Wierzymy, że takie działania wpisują się w proces budowania pozytywnego wizerunku naszej formacji oraz zaufania do policyjnego munduru.

Uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i słowa uznania. Już dziś zapraszamy za rok!

sierż. szt. Aneta Grzyb, asp. szt. Dariusz Ratajczak ZKP, nadkom. Emilia Kuligowska WP, asp. Robert Karyś WD

 

Film Dzień Otwarty w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach

Pobierz plik Dzień Otwarty w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach (format mp4 - rozmiar 45.73 MB)

Powrót na górę strony