Oddaliśmy hołd żołnierzowi poległemu na granicy naszego Państwa

Data publikacji 12.06.2024

„Przechodniu! Powiedz Polsce żeśmy polegli wierni w jej służbie”. Dziś punktualnie o godzinie 12.00 cała Polska zatrzymała się. Zawyły syreny. Społeczeństwo oddało hołd. Policjanci, słuchacze i pracownicy cywilni Centrum Szkolenia Policji w Legionowie minutą ciszy wspólnie uczcili pamięć śp. Mateusza Sitka - zmarłego żołnierza na granicy.

Pod koniec maja br. żołnierz Wojska Polskiego służący w 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej został śmiertelnie ugodzony nożem podczas wykonywania swoich obowiązków na granicy polsko-białoruskiej.

Dziś odbyła się uroczystość pogrzebowa śp. Mateusza Sitka.  W tym smutnym dniu cały kraj uczcił pamięć tragicznie zmarłego żołnierza.

Kadra oraz słuchacze naszej szkoły punktualnie o godzinie 12.00 na minutę przerwali służbę i pracę, aby oddać hołd poległemu żołnierzowi w akcie braterstwa z Wojskiem Polskim oraz sprzeciwu wobec rozlewu krwi na naszych granicach.

Solidaryzujemy się i łączymy w bólu z Rodziną zmarłego oraz Kolegami i Koleżankami 1. Warszawskiej Brygadzie Pancernej.

Poległ na służbie.

Cześć jego pamięci!