Aktualności

Licealiści klasy mundurowej z wizytą w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Data publikacji 05.06.2024

Uczniowie wraz z opiekunami z Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach o profilu policyjnym zwiedzili Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Wizyta 56 osób odbywała się pod opieką wykładowców z Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii. Licealiści mieli możliwość przyjrzeć się, jak wygląda nasza szkoła i jak szkolimy policjantów.

Uczniowie wraz z opiekunami z Liceum Ogólnokształcącego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Suwałkach o profilu policyjnym zwiedzili Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Wizyta 56 osób odbywała się pod opieką wykładowców z Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii. Licealiści mieli możliwość przyjrzeć się, jak wygląda nasza szkoła i jak szkolimy policjantów.

Na wstępie wizyty licealiści zostali zapoznani z systemem szkolenia polskiej Policji oraz przybliżony im został proces dydaktyczny na przykładzie naszego Centrum.

Potem wykładowcy z Zakładu Szkoleń Specjalnych zaprezentowali uczniom zagadnienia z zakresu minerstwa i pirotechniki oraz przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa w zakresie ataków terrorystycznych z wykorzystanie ładunków wybuchowych.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Zakładzie Interwencji Policyjnych, gdzie licealiści dowiedzieli się o wyszkoleniu strzeleckim oraz prawidłowym stosowaniu technik interwencji.

Na koniec wykładowcy z Zakładu Ruchu Drogowego zaprezentowali naszym gościom pokaz z zakresu ręcznego kierowania ruchem, opowiedzieli, czym zajmują się policjanci w białych czapkach oraz zademonstrowali jazdę szosową motocyklami służbowymi.

Mamy nadzieję, że młodzież z Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach była zadowolona z pobytu w naszej szkole, a jeżeli któryś z uczniów zdecyduje się po ukończeniu edukacji wstąpić w szeregi Policji, wróci do naszej szkoły na szkolenie zawodowe podstawowe.

nadkom. E. Kuligowska WP, nadkom. K. Łaszkowski ZDDiP, asp. R. Karyś WD

 

Powrót na górę strony