Aktualności

Pomagamy, chronimy, wspieramy!

Data publikacji 30.05.2024

W niedzielę - 26 maja br., przedstawiciele Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wzięli udział w charytatywnym biegu oraz pikniku, którego motto brzmiało: „Biegnij dla małych bohaterów”. Udział w biegu wzięło 138 biegaczy.

Głównym celem - zarówno biegu jak również pikniku - było zebranie środków finansowych na leczenie i rehabilitację dzieci funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie oraz Straży Miejskiej w Piasecznie, które od dłuższego czasu zmagają się z niepełnosprawnościami. Cel udało się zrealizować! Pomoc trafiła do tych, którym w tej chwili jest naprawdę potrzebna.


Współorganizatorami obu przedsięwzięć były: Fundacja (SRS) - Służba Ratownictwa Specjalistycznego, Komisja ds. Olimpiad Specjalnych – “Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych” ZW NSZZP KSP oraz Komenda Powiatowa Policji
 w Piasecznie.

W biegu, którego 5-kilometrowa trasa wiodła ulicami Starej Iwicznej,  uczestniczyli między innymi: funkcjonariusze jak również pracownicy cywilni piaseczyńskiej Komendy, policjanci Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, policjanci z Wydziału Doskonalenia Zawodowego oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, strażnicy miejscy, strażacy, przedstawiciele lokalnych samorządów, a także mieszkańcy Piaseczna i jego okolic. Wszyscy biegacze, pomimo panującego upału, z uśmiechem oraz dumą przekraczali linię mety.

W czasie towarzyszącego biegowi pikniku, uczestnicy mieli możliwość m.in.:
•    obejrzeć motocykle oraz radiowozy będące na wyposażeniu Centrum Szkolenia Policji w Legionowie,
•    „przybić piątkę” z insp. Sową - maskotką Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, która robiła furorę wśród uczestników biegu, a przede wszystkim wywoływała uśmiech na twarzach dzieci.

„Pomagamy i chronimy” to nie tylko motto polskiej Policji, ale także misja, którą funkcjonariusze i pracownicy Policji wypełniają z dumą, wspierając najbardziej potrzebujących.


sierż. szt. D. Kocon WP

 

Powrót na górę strony