Dzień Otwarty w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Data publikacji 31.05.2024

Kolejny rok Centrum Szkolenia Policji w Legionowie otworzyło swoje bramy dla odwiedzających. W ramach Dnia Otwartego naszą szkołę odwiedziło ponad 3,5 tysiąca osób – uczniowie z placówek oświatowych wraz z opiekunami z całego województwa mazowieckiego. Na gości czekały liczne atrakcje - pokazy, stoiska promocyjne, prezentacje i konkursy z nagrodami.

Przy pięknej pogodzie, przywitaliśmy tłumy, które przybyły do nas na Dzień Otwarty. Na dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i młodzież ze szkół średnich czekały liczne atrakcje przygotowane przez kadrę CSP, a także inne służby mundurowe i instytucje, które włączyły się do programu przedsięwzięcia.

Na stoiskach na dzieci czekały materiały edukacyjne i konkursy, a także prezentacje sprzętu specjalistycznego. Można było zobaczyć sprzęt i wyposażenie nie tylko to wykorzystywane przez Policję, ale także inne służby, które na co dzień dbają o bezpieczeństwo społeczeństwa.

Pokazy z zakresu ratownictwa drogowego, sprawności użytkowej koni i psów służbowych, przejazdu tzw. kolumny VIP, a także umiejętności policyjnych motocyklistów wzbudzały duże emocje nie tylko u najmłodszych.

Na młodzież ze szkół ponadpodstawowych czekał rozłożony tor sprawnościowy, który można było pokonać. Taki właśnie test sprawnościowy przechodzą osoby, które biorą udział w rekrutacji do służby w Policji. Dodatkowo dla uczniów szkół średnich przygotowaliśmy prezentację dotyczącą zawodu policjanta i opowiedzieliśmy jakie są kryteria przyjęcia do służby oraz korzyści z pełnienia tej zaszczytnej służby.

Istotnym elementem, który włączyliśmy w nasz Dzień Otwarty było zapoznanie gości z Planem Równości Płci w Policji na lata 2023-2026. Budowanie świadomości wśród młodzieży, która dotyczy zasad równego traktowania, równych szans oraz przełamywania stereotypów dotyczących płci ma fundamentalne znaczenie wkraczając w dorosłe życie.

Za zaangażowanie i udział w Dniu Otwartym Centrum Szkolenia Policji  w Legionowie serdecznie dziękujemy:

• Gabinetowi Komendanta Głównego Policji (Wydziałowi Edukacji Historycznej)
  • Komendzie Stołecznej Policji (Wydziałowi Wywiadowczo - Patrolowemu  Sekcji Konnej, Maskotce sierż. Borsuka),
  • Centralnemu Pododdziałowi Kontrterrorystycznemu Policji „BOA”,
  • Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie,
  • Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie,
  • Straży Miejskiej w Legionowie,
  • Starostwu Legionowskiemu,
  • Urzędowi Miasta Legionowo,
  • Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu w Legionowie,
  • 2 Mazowieckiemu Pułkowi Saperów w Kazuniu Nowym,
  • Oddziałowi Specjalnemu Żandarmerii Wojskowej,
  • Mazowieckiemu Oddziałowi Żandarmerii Wojskowej w Warszawie,
  • Batalionowi Dowodzenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Zegrzu
  • Batalionowi Dowodzenia Wojsk Lądowych w Białobrzegach
  • Oddziałom Prewencji Policji w Warszawie za zabezpieczenie medyczne przedsięwzięcia.

Dzień Otwarty w CSP był również doskonałą okazją do tego, aby tuż przed rozpoczynającymi się wakacjami przypomnieć dzieciom podstawowe zasady szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Do zobaczenia za rok!

Film CSP_-_dzien_otwarty_-_zmniejszony.mp4

Pobierz plik CSP_-_dzien_otwarty_-_zmniejszony.mp4 (format mp4 - rozmiar 46.63 MB)