Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nasza policjantka wzięła udział w Półmaratonie

Data publikacji 16.05.2024

W dniu 12.05.2024r. odbył się 11. PKO Białystok Półmaraton. Impreza rozpoczęła się w stolicy Podlasia z samego rana. Wśród trzech tysięcy startujących, znalazła się nasza policjantka mł. asp. Ewa Kołecka-Bańka, która na co dzień jest nauczycielem policyjnym w Zakładzie Służby Prewencyjnej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Uczestnicy z ponad 30 krajów włączyli się w to sportowe wydarzenie. Białystok stał się stolicą biegania na ten weekend. Trasa półmaratonu przebiegała przez najciekawsze miejsca Białegostoku, począwszy od startu w rejonie Pałacu Branickich, kończąc w okolicach Ratusza.

Choć była ona bardzo malownicza to na dystansie wynoszącym 21,097 km suma przewyższeń wyniosła ponad 900 metrów, co zapewne odczuł w nogach każdy biegacz. Pogoda tego dnia była słoneczna, lecz nie na każdym kilometrze sprzyjała biegaczom i niejednokrotnie musieli się oni mierzyć z biegiem pod wiatr i palącym słońcem.

Medal wieńczący sukces białostockich półmaratończyków - jak co roku - nawiązywał ściśle do jednej z rzeźb znajdujących się w ogrodach Pałacu Branickich (w tym roku prezentował się na nich wizerunek Barana).


Dla naszej policjantki nie był to pierwszy w życiu półmaraton. Jednak po kilku latach przerwy, ukończenie półmaratonu było mocnym zaakcentowaniem powrotu na biegowe ścieżki. Jak twierdzi sama policjantka, przed nią jeszcze wiele pracy, ale zapał i determinacja jakie posiada, na pewno pozwolą jej jeszcze stanąć na starcie niejednego biegu.

Gratulujemy determinacji i życzymy kolejnych sukcesów biegowych!


mł.asp. Ewa Kołecka-Bańka ZSP, sierż. szt. D. Kocon WP
 

Powrót na górę strony