Aktualności

Patriotyczny bieg na „piatkę” naszych policjantów

Data publikacji 15.05.2024

Bieg Konstytucji 3 Maja jest pierwszym biegiem z cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”. To największy cykl biegowy w Polsce, który jest wspólnie organizowany przez Aktywną Warszawę oraz Fundację Maratonu Warszawskiego.

W tym ważnym dla Polaków dniu ponad 5 tysięcy sportowców uczciło 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej pisanej Konstytucji w Europie i drugiej na świecie.

Wśród tak licznej grupy biegaczy znaleźli się również policyjni nauczyciele z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Udział w biegu na „piątkę” wzięli st. sierż. Wojciech Rusicki oraz sierż. Krystian Chudziński, którzy na co dzień pełnią służbę w Zakładzie Interwencji Policyjnych w naszym Centrum.

Początek trasy umiejscowiony był przy Placu Trzech Krzyży. Po starcie uczestnicy biegli do ronda generała Charles’a de Gaulle’a następnie skręcając  w Aleje Jerozolimskie – w jezdnię północną. Następnie minęli Muzeum Narodowe i Muzeum Wojska Polskiego wbiegając na Most Poniatowskiego. Po zbiegnięciu z mostu zawrócili na Rondzie Waszyngtona, by móc wrócić tą samą trasą prowadzącą na metę.

Bardzo często przedstawiciele kadry naszej szkoły biorą udział w imprezach sportowych na terenie całej Polski propagując zdrowy tryb życia, a przede wszystkim upamiętniając ważne historyczne wydarzenia dla naszego kraju.

 

Gratulujemy formy oraz życzymy dalszych sukcesów sportowych !

 

 

sierż. szt. D. Kocon WP

Powrót na górę strony