Aktualności

NOWE WYDANIE „KWARTALNIKA POLICYJNEGO” – Psychologia w służbie

Data publikacji 14.05.2024

Czym jest depresja? Czy twardziel z CBŚP może potrzebować pomocy? Na czym polega wtórna traumatyzacja wśród policjantów? W jaki sposób oprogramowanie komputerowe wspomaga trening mózgu? Jak przeprowadzić interwencję policyjną wobec osób z zaburzeniami psychicznymi? Na te i inne pytania odpowiada najnowszy numer „Kwartalnika Policyjnego”.

Jak wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia, w 2019 r. na świecie żyło prawie miliard osób z zaburzeniem psychicznym, a pandemia COVID-19 zwiększyła jeszcze tę liczbę o ponad 25%. 

Konsekwencją tych niekorzystnych zmian są m.in. coraz częstsze interwencje policyjne wobec osób 
z zaburzeniami psychicznymi i znajdujących się pod wpływem środków odurzających lub substancji psychotropowych albo w stanie upojenia alkoholowego. 

Nowe wydanie czasopisma Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zawiera zarówno artykuły dotyczące problematyki interwencji wobec osób w kryzysie psychicznym, jak i opracowania na temat profilaktyki zdrowia psychicznego wśród funkcjonariuszy. 

Autorami są specjaliści – przedstawiciele środowiska naukowego, organizacji międzynarodowych i fundacji pomocowych, jak również psycholodzy i negocjatorzy policyjni oraz kadra dydaktyczna CSP szkoląca policjantów w zakresie taktyki i technik interwencji. Dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, a także formułują praktyczne zalecenia i wskazówki czy nawet tworzą pewne algorytmy postępowania dla policjantów.

Zachęcamy do pogłębienia wiedzy, która może być przydatna zarówno w sferze osobistej, jak i w codziennej służbie policjantów.


Pełne wydanie „Kwartalnika Policyjnego” na stronie:

Aktualne wydanie - Kwartalnik Policyjny - Portal polskiej Policji (csp.edu.pl)

W imieniu redakcji
mł. insp. Agnieszka Gorzałczyńska-Mróz
 

Powrót na górę strony