Aktualności

Uczestniczyliśmy w Dniu Otwartym w I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Wyszkowie

Data publikacji 13.05.2024

W ramach współpracy nauczyciele policyjni Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wzięli udział w Dniu Otwartym zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Wyszkowie, które odbyło się w dniu 08.05.2024r.

Uczniowie klas o profilach mundurowych powitali uczniów innych szkół, przygotowanym przez siebie bogatym programem edukacyjnym. Podczas dnia otwartego kandydaci zapoznali się z zasadami rekrutacji, nauki oraz szkolenia wojskowego. Zainteresowani mundurem mieli możliwość obejrzeć wyposażenie szkoły oraz zobaczyć pokazy wyszkolenia jak również skorzystać ze strzelnicy wirtualnej „Wisła”.


Centrum Szkolenia Policji w Legionowie reprezentował podkom. Mariusz Boruch z Zakładu Służby Prewencyjnej, który promował zawód policjanta. Młodzież odwiedzająca nasze stoisko pogłębiła swoją wiedzę m.in. na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Broszury informacyjne na temat negatywnych skutków zażywania narkotyków i spożywania alkoholu, cyberprzestępczości oraz odpowiedzialności karnej okazały się skarbnicą wiedzy, po którą chętnie sięgali uczniowie. 


Do udziału w Dniu Otwartym zaproszono również:  Wojskowe Centrum Rekrutacji w Wyszkowie, Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej, Komendę Powiatową Policji w Wyszkowie oraz Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie.

Chętnych do wstąpienia w nasze szeregi zapraszamy na szkolenie zawodowe podstawowe.  

Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Wyszkowie serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

 

sierż. szt. D. Kocon WP
 

Powrót na górę strony