Aktualności

Doskonalenie z zakresu obsługi videorejestratorów

Data publikacji 13.05.2024

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie posiada bogatą ofertę szkoleniową skierowaną do policjantów różnych specjalności. Wśród wielu zagadnień realizowanych w ramach doskonalenia zawodowego centralnego są także kursy specjalistyczne adresowane do policjantów ruchu drogowego.

W  dniach 29-30 kwietnia 2024 roku w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyło się szkolenie specjalistyczne dla policjantów ruchu drogowego z zakresu videorejestratorów wykroczeń. Doskonalenie przeprowadził podkom. Adam Karolak nauczyciel policyjny Zakładu Ruchu Drogowego naszego Centrum.

Policjanci w trakcie szkolenia zapoznali się z kwestiami dotyczącymi:

  • podstaw prawnych związanych z zastosowaniem videorejestratorów wykroczeń,
  • obowiązków wynikających z aktów prawnych,
  • uprawnień oraz zakazów dotyczących policjantów wykorzystujących przyrządy kontrolno-pomiarowe, które służą do rejestracji zachowań uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze zapoznali się również z budową i zasadą działania oraz obsługą prędkościomierzy kontrolnych. Dodatkowo “mundurowi” dowiedzieli się na temat prawidłowego dokumentowania służby, w trakcie której wykorzystywany jest videorejestrator. W tej edycji kursu uprawnienia do obsługi urządzenia uzyskało 15 policjantów z całej Polski.

Kompetencje policjantów oraz nabyta wiedza wykorzystywana będzie w codziennej służbie  na drodze, jednocześnie pozwoli naszym funkcjonariuszom na egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez kierowców.

sierż. szt. M. Karolak ZRD, sierż. szt. D. Kocon WP

Powrót na górę strony