Aktualności

Krople, które ratują życie

Data publikacji 07.05.2024

W naszych szeregach znajdują się funkcjonariusze, którzy dzielą się najcenniejszym darem jakim jest krew. Ostatnio policjanci, pracownicy cywilni oraz słuchacze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie po raz kolejny uczestniczyli w akcji honorowego krwiodawstwa zorganizowanego na terenie naszej szkoły.

Okres wakacyjny to czas, w którym zapotrzebowanie na krew w całym kraju jest bardzo duże. Ten cenny dar i podzielenie się cząstką siebie ma ogromne znaczenie dla życia i zdrowia innych ludzi. Po raz kolejny do akcji włączyła się kadra oraz słuchacze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Ponownie gościliśmy personel medyczny, który przyjechał do nas z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Oddawanie krwi to szansa na uratowanie życia drugiemu człowiekowi. Dla służb mundurowych niesienie pomocy to codzienność, dlatego również ofiarowanie krwi traktujemy niemal jako obowiązek.

Krew to życiodajny dar, to „lek”, który nosi w sobie każdy z nas. Pamiętajmy, że najmniejsza kropla krwi ofiarowuje drugiemu człowiekowi nadzieję na powrót do zdrowia. Dla nas to zaledwie niewielkie wkłucia, lecz dla osoby potrzebującej to wiara w lepsze jutro.

Pomagamy, chronimy, wspieramy w każdej sytuacji.

Wszystkim uczestniczącym w tej szczytnej akcji, z całego serca dziękujemy.


sierż. szt. D. Kocon WP

 

 

Powrót na górę strony