Aktualności

Niemieccy studenci w CSP

Data publikacji 02.05.2024

Od 22 do 26 kwietnia 2024r. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie gościło 9 studentów Wyższej Szkoły Zawodowej dla Pracowników Administracji Publicznej Policji i Wymiaru Sprawiedliwości Meklemburgii-Pomorza Przedniego w Güstrow, którzy odwiedzili naszą jednostkę w ramach realizacji zagranicznych praktyk zawodowych.

Funkcjonariusze Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii opowiedzieli naszym gościom o głównych zadaniach realizowanych przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz przedstawili jak wygląda system szkolnictwa policyjnego w Polsce.

Następnie goście mieli możliwość zaobserwowania zajęć dydaktycznych prowadzonych przez nauczycieli policyjnych Zakładu Ruchu Drogowego, Zakładu Interwencji Policyjnych, Zakładu Szkoleń Specjalnych oraz Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

Policjanci z Niemiec złożyli też wizytę w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie i II Komisariacie Rzecznym Policji Komendy Stołecznej Policji.

W trakcie spotkania z Komendantem Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Ryszardem Jakubowskim oraz jego Zastępcą insp. Tomaszem Rylskim goście podziękowali za możliwość odwiedzenia Centrum i poznanie specyfiki polskiej szkoły policyjnej, którą ocenili na wysokim poziomie. 

Swoje podziękowania goście okazali poprzez przekazanie na ręce kierownictwa Centrum własnoręcznie przygotowanego prezentu – policyjny kask na drewnie z naszywkami oddziałów Policji polskiej i niemieckiej.  

 

sierż. szt. D. Kocon WP

 

Powrót na górę strony