Aktualności

Wizyta w przedszkolu

Data publikacji 01.05.2024

Policyjni wykładowcy z Zakładu Służby Prewencyjnej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odwiedzili przedszkole „Jarzębinka” w Warszawie. W trakcie spotkania przeprowadzili pogadankę dla przedszkolaków, gdzie uczyli ich prawidłowych zachowań oraz postaw w obszarze bezpieczeństwa.

Podczas spotkania policjanci wyjaśnili dzieciom, w jaki sposób bawić się bezpiecznie w domu, przedszkolu i na placu zabaw. Przedszkolaki nauczyły się prawidłowego zachowania podczas kontaktu z nieznajomą osobą. Młodzi słuchacze dowiedzieli się, że nie każdemu można ufać i w związku z tym nie należy z nikim obcym rozmawiać, przyjmować jakichkolwiek prezentów i słodyczy, nie oddalać się z obcymi oraz nie wsiadać do ich pojazdów. 

Przedszkolaki dowiedziały się także, jak zachować się w kontakcie z agresywnym psem. Wizyta policjantów była również świetną okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  Mundurowi podkreślili obowiązek korzystania z fotelików podczas podróżowania samochodami, a także wyjaśnili jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek naszym policjantów aktywnie biorą udział w spotkaniu. Najmłodsi wykazali się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy w sytuacjach kryzysowych. 

Jesteśmy dumni z tak świadomych przedszkolaków. 


sierż. szt. D. Kocon WP
 

Powrót na górę strony