Aktualności

„Uratuję Misia dzisiaj” – nauka poprzez zabawę

Data publikacji 30.04.2024

Policjanci z Zakładu Szkoleń Specjalnych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w minionym tygodniu odwiedzili przedszkolaków Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 4 w Mławie. W trakcie spotkania wykładowcy przeprowadzili pogadankę, której celem było przede wszystkim pogłębienie wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej oraz kształtowanie wśród przedszkolaków prawidłowych zachowań oraz postaw w obszarze bezpieczeństwa.

Nasi wykładowcy asp. Kasper Molski oraz asp. szt. Krzysztof Szymański na co dzień dzielą się swą wiedzą ze słuchaczami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Tym razem postanowili rozszerzyć swoje działania dydaktyczne o dzieci w wieku przedszkolnym. Była to niecodzienna forma przekazania wiedzy, ale jakże skuteczne.

Do edukacji została włączona dobrze znana wszystkim nasza publikacja książeczki edukacyjnej dla najmłodszych – „Uratuję Misia dzisiaj”. Czytając i oglądając naszą broszurę dzieci mogą identyfikować się z dzielnym Mikołajem. Podczas zabawy ulubionymi maskotkami nabywać ważne umiejętności, a przede wszystkim odwagę niezbędną do ratowania życia.

Podczas wizyty dzieci poznały procedurę postępowania w sytuacjach zagrożenia życia. Przedszkolaki miały okazję poczuć się jak mali ratownicy udzielając pierwszej pomocy fantomowi „Stefanowi”. Nasi policjanci przekazali najmłodszym, jakie działa podjąć przy zasłabnięciach, złamaniach czy zranieniach.

Milusińscy dowiedzieli się również po jakim numerem telefonu uzyskają natychmiastową pomoc oraz wsparcie medyczne. W tym obszarze wykazali się ogromna wiedzą i umiejętnościami.

Przedszkolaki dowiedziały się także, jak zachowywać się w kontakcie z agresywnym psem oraz jakie działania podjąć podczas ataku. Najmłodsi mieli również okazje przypomnieć sobie jakże ważne są zasady dotyczące bezpiecznego przechodzenie przez jezdnię oraz konieczności zapinania pasów.

Spotkania z policjantami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w placówkach oświatowych cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci i nauczycieli. W ten sposób umiejętnie łączymy działania profilaktyczne z dobrą zabawą.

Nauka poprzez zabawę przynosi rewelacyjne efekty!

 

sierż. szt. D. Kocon WP

Powrót na górę strony