Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podkom. Albert Piórkowski najlepszym zawodnikiem „Międzynarodowych Zawodów Strzeleckich Policji w 20 Rocznicę Wstąpienia Polski do Unii Europejskiej".

Data publikacji 16.04.2024

13 kwietnia br. na strzelnicy Centralnego Wojskowego Klubu Sportowego „Legia Warszawa” w Rembertowie odbyły się „Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Policji w 20 Rocznicę Wstąpienia Polski do Unii Europejskiej”.

W wydarzeniu brało udział niemal trzydzieści 3-osobowych drużyn. Do współzawodnictwa zgłosiły się ekipy reprezentujące miedzy innymi Szkołę Policji w Pile, Komendę Stołeczną Policji, Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi i w Szczecinie, Policji Włoskiej, Mazowiecki Oddział Żandarmerii Wojskowej czy drużyny International Police Association.

Zawody te miały na celu uczczenie 20 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz integracje funkcjonariuszy policji i służb mundurowych różnych krajów, a także wyłonienie najlepszych strzelców.

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie reprezentowali podkom. Albert Piórkowski, asp. szt. Karol Piechowski i mł. asp. Michał Sowiński.

Zawodnicy mieli możliwość sprawdzić się w pięciu różnych konkurencjach. Polegały one na strzelaniu z pistoletu Glock 17, kbk AKM, karabinka sportowego oraz strzelby gładkolufowej.

Dużym wyzwaniem dla większości zawodników okazała się typowo myśliwska konkurencja TRAP, polegająca na strzelaniu do rzutków.

Podkom. Albert Piórkowski zajął pierwsze miejsca w kwalifikacji indywidualnej w strzelaniu z pistoletu, karabinka sportowego i strzelby gładkolufowej.

Dobre wyniki w dwóch pozostałych konkurencjach dały dyplom, puchar i tytuł najlepszego strzelca zawodów.

Łącznie strzelcy z Legionowa zdobyli siedem dyplomów,  pięć pucharów i dużo nowego doświadczenia.

Zawody strzeleckie to świetna okazja do wymiany doświadczeń, ale również sprawdzenia swoich umiejętności.

Gratulujemy i życzymy kolejnych dobrych startów.

Jesteśmy dumni z naszej kadry!

nadkom. E. Kuligowska WP

 

Powrót na górę strony