Aktualności

Za nami kolejna zbiórka krwi

Data publikacji 02.04.2024

Oddawanie krwi to szansa na uratowanie komuś życia. Dla służb mundurowym niesienie pomocy to codzienność, dlatego również zbiórki krwi traktujemy niemal jak obowiązek. Policjanci, pracownicy oraz słuchacze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie podzielili się tym najcenniejszym darem.

Nic nie jest w stanie pokrzyżować planów w kwestii oddawania krwi w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Tuż przed Wielkanocą policjanci, pracownicy oraz słuchacze szkoły oddali najcenniejszy dar, jakim jest krew. W akcję zaangażowało się w sumie 60 i oddało 27 litrów krwi, która zostanie przekazana najbardziej potrzebującym. Cieszymy się, że po raz kolejny w myśl hasła „pomagamy i chronimy” możemy zaoferować swą pomoc.

Krew to najcenniejszy dar, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Jednocześnie jest dowodem ludzkiej solidarności, wsparcia. Nie bójmy się pomagać. To tylko dwa ukłucia, które mogą uratować czyjeś życie.

Jak twierdzą lekarze, krwi brakuje szczególnie latem, gdy dochodzi do większej liczby wypadków związanych z turystyką oraz zwiększonym ruchem na drogach, czy pracami polowymi. Policjanci w codziennej służbie mają styczność z takim zdarzeniami i doskonale wiedzą, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało. Pamiętajmy, że każda oddana kropla krwi ofiarowuje drugiemu człowiekowi nadzieję powrotu do zdrowia.

Wszystkim, którzy podzielili się swoją krwią, dziękujemy.

Koordynatorem tej jakże ważnej akcji był mł. asp. Marcin Garbuła – Dowódca Kompanii Wydziału Dowodzenia CSP w Legionowie.

 

nadkom. Damian Wroczyński
fot. mł. asp. Marcin Garbuła

  • Policjanci w trakcie oddawania krwi.
  • Policjanci w trakcie oddawania krwi.
  • Policjanci w trakcie oddawania krwi.
  • Policjanci w trakcie oddawania krwi.
  • Policjanci w trakcie oddawania krwi.
Powrót na górę strony