Piknik rodzinny "Bezpieczny Powiat" z policjantami CSP w Legionowie

Data publikacji 25.03.2024

24 marca br. legionowska Arena gościła wyjątkowe wydarzenie pod hasłem "Bezpieczny Powiat". Wraz z nadejściem wiosny i coraz sprzyjającej pogody, a także z rozpoczęciem sezonu rowerowego, Powiat Legionowski we współpracy z Areną Legionowo oraz służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo zorganizował edukacyjny piknik rodzinny, mający na celu przypomnienie zasad bezpieczeństwa wszystkim jego uczestnikom. Nie mogło na nim zabraknąć policjantów Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Na terenie Areny Legionowo pojawiło się wiele atrakcji, w tym stoiska informacyjne, pokazy sprzętu oraz prelekcje. Nie zabrakło także konkursów z nagrodami dla tych, którzy nie boją się podchwytliwych pytań. Uczestnicy mogli odwiedzić profilaktyczne stoiska Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz ratowników Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dodatkowo, nie mogło zabraknąć stoiska promocyjnego Powiatu Legionowskiego.

Policjanci Centrum Szkolenia Policji w Legionowie z Zakładu Prewencji, Zakładu Ruchu Drogowego i Zakładu Służby Kryminalnej dla uczestników przygotowali oni mnóstwo profilaktycznych i edukacyjnych upominków oraz przeprowadzili prelekcje na temat bezpieczeństwa w internecie, czy na drodze oraz omówili kwestie prawne związane z odpowiedzialnością osób nieletnich.

Podczas wydarzenia mundurowi nie tylko promowali zawód policjanta oraz służbę w policji, ale także umożliwili uczestnikom praktyczne doświadczenia.

Głównym celem pikniku "Bezpieczny Powiat" było promowanie szeroko pojętego bezpieczeństwa wśród mieszkańców powiatu legionowskiego. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników i służb, udało się stworzyć wydarzenie, które nie tylko dostarczyło rozrywki, ale przede wszystkim przypomniało o ważnych zasadach bezpieczeństwa, które warto pamiętać podczas wiosennych i letnich aktywności.

nadkom. Damian Wroczyński

• Policjanci rozmawiają z uczestnikami pikniku. Rozdają materiały profilaktyczne i elementy odblaskowe.