Zmarł kmdr por. rez. Andrzej Piaskowski – wieloletni audytor Centrum Szkolenia Policji

Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w niedzielę (10.03.2024 r.) zmarł kmdr por. rez. mgr inż. Andrzej Piaskowski – Audytor wewnętrzny CSP w Legionowie. Miał 79 lat. Odchodząc pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i bliskich. W imieniu kierownictwa, policjantów i pracowników Centrum Szkolenia Policji w Legionowie składamy rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia. Trudno jest nam żegnać Przyjaciela, który odszedł tak niespodziewanie.

Pan Andrzej Piaskowski pracę zawodową w służbie Państwa rozpoczął 27 października 1964 r. w Centrum Szkolenia Specjalistów Marynarki Wojennej w Ustce. Po zakończeniu służby w Marynarce Wojennej, w latach 1971 - 1974 studiował w Wojskowej Akademii Technicznej, uzyskując stopień oficerski. Przez kolejne 10 lat pełnił służbę w tej uczelni na wielu stanowiskach.

W latach 1984 - 1993 pełnił służbę w Zespole Obrony Narodowej i Spraw Wewnętrznych Najwyższej Izby Kontroli na stanowisku inspektora kontroli państwowej specjalizując się w kontroli gospodarki finansowej formacji mundurowych. Od 1994 r. realizował zadania w Delegaturze Departamentu Kontroli Ministerstwa Obrony Narodowej jako starszy inspektor kontroli gospodarki żywnościowej i mundurowej. Z opinii specjalnej sporządzonej w związku z zakończeniem w 2002 r. zawodowej służby wojskowej wynika, że w ramach opinii okresowych i rocznych przeglądów kadrowych uzyskiwał oceny bardzo dobre. Po zakończeniu tej służby w latach 2003 - 2004 pracował w Wojskowej Akademii Technicznej.

Od 1 marca 2004 r. Pan Andrzej Piaskowski był zatrudniony w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie na stanowisku audytora wewnętrznego. Do jego obowiązków należało w szczególności zapewnienie Komendantowi Centrum Szkolenia Policji w Legionowie obiektywnej i niezależnej oceny funkcjonowania jednostki w zakresie gospodarki finansowej, dokonywanie oceny systemu gromadzenia środków publicznych i dysponowania nimi oraz gospodarowania mieniem, a także sprawdzanie efektywności i gospodarności zarządzania finansowego. Ponadto był odpowiedzialny za ocenę adekwatności, efektywności i skuteczności systemu kontroli, w tym przestrzegania procedur kontroli i zarządzania ryzykiem.

Podczas swojej długoletniej pracy w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przeprowadził ponad 110 zadań audytowych, których efekt miał ogromny wpływ na funkcjonowanie szkoły. W ramach swoich obowiązków sprawdzał między innymi efektywność ekonomiczną i techniczną wykorzystania zasobów ludzkich i sprzętowych, prawidłowość wydatkowania środków publicznych.

W 2023 r. Pan Andrzej Piaskowski został odznaczony złotym medalem za długoletnią służbę.

Ś.P. Andrzej na zawsze pozostanie w naszych sercach. Zapamiętamy go jako ciepłego, uśmiechniętego, a także życzliwego kolegę z ogromnym poczuciem humoru. Był zawsze uczynny i gotowy nieść każdemu pomoc. W trudnych sytuacjach zawsze można było na niego liczyć.
Odszedł od nas nagle, pozostawiając rodzinę i przyjaciół w smutku, a nas wszystkich, którzy z nim pracowali, w głębokim żalu i niedowierzaniu. W tym trudnym czasie wyrazy najszczerszego współczucia i kondolencje dla pogrążonej w żałobie rodziny, składa Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Ryszard Jakubowski wraz ze swoimi Zastępcami oraz policjantami i pracownikami Centrum.

Ś.P. Andrzej Piaskowski na zawsze pozostanie w naszych sercach!

CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

Msza Święta zostanie odprawiona w piątek (15.03) o godz. 12.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. Warszawskiej 1a. Po zakończeniu Mszy Świętej nastąpią uroczystości pogrzebowe na cmentarzu parafialnym w Nowym Dworze Mazowieckim, przy ul. Słowackiego 5.