Profilaktyka z najmłodszymi

Data publikacji 11.03.2024

Policyjni wykładowcy z Zakładu Służby Prewencyjnej oraz Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji odwiedzili Przedszkole Tęczowa Szóstka w Legionowie. W trakcie spotkania przeprowadzili prelekcję, której celem było kształtowanie wśród przedszkolaków prawidłowych zachowań oraz postaw w obszarze bezpieczeństwa.

Podczas spotkania policjanci wyjaśnili dzieciom, w jaki sposób bawić się bezpiecznie w domu, przedszkolu i na placu zabaw. Przedszkolaki nauczyły się prawidłowego zachowania podczas kontaktu z nieznajomą osobą. Młodzi słuchacze dowiedzieli się, że nie każdemu można ufać i w związku z tym nie należy przyjmować od nieznanych osób jakichkolwiek prezentów i słodyczy, nie oddalać się z obcymi oraz nie wsiadać do pojazdów przez nich kierowanych.

Przedszkolaki dowiedziały się także,  jak zachowywać się w kontakcie z agresywnym psem. Wizyta policjantów była również świetną okazją do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjantka z ruchu drogowego podkreśliła obowiązek korzystania z fotelików podczas podróżowania pojazdami, a także wyjaśniła jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały rad policjantów i chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. Wykazały się przy tym znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wezwania pomocy w sytuacjach zagrożenia.

Spotkania z policjantami Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w placówkach oświatowych cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony nauczycieli i dzieci, ponieważ umiejętnie łączymy działania profilaktyczne z dobrą zabawą.

• Dzieci w trakcie spotkania z policjantami.