Uratuję misia dzisiaj – kolejne spotkanie z przedszkolakami

Data publikacji 04.03.2024

Przedszkolaki z Przedszkola nr 6 w Legionowie szkoliły się z udzielania Pierwszej Pomocy. Zajęcia dla najmłodszych pod hasłem wierszyka "Uratuję misia dzisiaj" poprowadziła policjantka z Zakładu Szkoleń Specjalnych CSP w Legionowie kom. Kinga Czerwińska. Spotkania dla dzieci prowadzone są za pomocą specjalnie do tego celu stworzonej przez policjantów broszury, gdzie krok po kroku ze słowami rymowanki przedstawiane są elementy pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wykładowcy Zakładu Szkoleń Specjalnych na co dzień dzielą się swą wiedzą m.in. z zakresu pierwszej pomocy i technik kryminalistyki z kursantami Centrum Szkolenia Policji. Z myślą o najmłodszych powstał plakat oraz książeczka edukacyjna pt. „Uratuję Misia dzisiaj”. Za pomocą wierszyka i kolorowych obrazków przedszkolaki będą mogli nauczyć się jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy.

Bohaterem w/w książeczki jest Mikołaj, który ratuje swojego przyjaciela Misia. Jest zaledwie „szkrabem, smykiem”, ale w trudnej sytuacji potrafi stać się także „ratownikiem”. Czytając i oglądając naszą książeczkę dzieci mogą identyfikować się z dzielnym Mikołajem. Natomiast podczas zabawy ulubionymi maskotkami, nabywać umiejętności oraz odwagi niezbędnej do uratowania życia.

Komisarz Kinga Czerwińska z Zakładu Szkoleń Specjalnych odwiedziła najmłodszych z Przedszkola nr 6 w Legionowie , aby zapoznać ich z przygotowanym materiałem. Przedszkolaki wykazywały się wielką chęcią do ćwiczeń. Niektórzy z nich, pod koniec zajęć znali już kilka zwrotek wierszyka na pamięć. Za pomocą plakatu, który został w ich salach będą mogli ćwiczyć umiejętności i powtarzać prawidłową kolejność działań ratowniczych.

Zwykła zabawa maskotkami, a  może kiedyś zaowocować bohaterską postawą!

nadkom. Damian Wroczyński

• Dzieci podczas zajęć praktycznych z policjantką.