Pożegnanie odchodzącej na emeryturę Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Data publikacji 28.02.2024

Wczoraj w samo południe w sali konferencyjnej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie po przeszło 26 latach służby uroczyście z mundurem pożegnała się, przechodząc w stan spoczynku, Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Anna Jędrzejewska-Szpak. Uroczyste pożegnanie Komendant odbyło się z udziałem kadry kierowniczej Komendy Głównej Policji, kadry kierowniczej szkoły oraz zaproszonych gości.

Na początku prowadzący uroczystość odczytał rozkaz personalny p.o. Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia o zwolnieniu ze służby z dniem 28 lutego  2024 r. insp. Anny Jędrzejewskiej- Szpak, po którym, w dalszej części uroczystości, nastąpiło pożegnanie Komendant ze Sztandarem Szkoły.

Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji  w Legionowie  insp. Tomasz Rylski, zastępca Komendanta, w swoim przemówieniu podziękował insp. Annie Jędrzejewskiej-Szpak za czas wspólnej  służby spędzony w Centrum. Podkreślił jak wiele dobrego dla szkoły zrobiła insp. Anna Jędrzejewska-Szpak organizując wiele międzynarodowych i krajowych przedsięwzięć i wydarzeń oraz otwierając się na społeczeństwo w obszarze działalności profilaktycznej.

Gratulacje i podziękowania za okres owocnej służby i współpracy oraz życzenia pomyślności i realizacji planów po przejściu na emeryturę złożyli Komendant: w imieniu Komendanta Głównego Policji  Dyrektor Biura Bezpieczeństwa Informacji insp. Urszula Chełstowska-Ogrodowicz oraz Starosta Legionowski Sylwester Sokolnicki. Starosta podziękował za wspaniałą, rzetelną, pełną inicjatyw wieloletnią  współpracę zarówno na stanowiskach kierowniczych w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie jak i na stanowisku szefa Centrum Szkolenia Policji w Legionowie,

Inspektor Anna Jędrzejewska-Szpak podziękowała wszystkim za lata dobrej współpracy, przychylność, a także pomoc w realizacji procesu dydaktycznego policjantów i organizacji wielu przedsięwzięć. Szczególne podziękowania skierowała do osób, z którymi miała kontakt na co dzień, czyli kadry kierowniczej, funkcjonariuszy oraz pracowników Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Bardzo podziękowała swoim zastępcom za wspólną służbę i wsparcie.

W imieniu wszystkich funkcjonariuszy i pracowników Centrum raz jeszcze dziękujemy Pani Komendant za wspólną służbę i życzymy realizacji życiowych planów, dużo zdrowia, spełnienia marzeń oraz chwil wypełnionych spokojem, radością i uśmiechem.

Niech emerytura będzie przede wszystkim czasem dla rodziny oraz okazją do rozwijania pasji.

nadkom. Damian Wroczyński

fot. asp. szt. Artur Łasocha/ZSS

• Policjanci w trakcie uroczystości pożegnania Komendanta CSP inp. Anny Jędrzejewskiej Szpak.