Nowi instruktorzy strzelań policyjnych zakończyli kurs

Data publikacji 13.02.2024

Dzisiaj zakończył się kurs specjalistyczny dla policjantów przewidzianych do pełnienia funkcji instruktora strzelań policyjnych. 15 funkcjonariuszy z kursu ISP-1/24 przez cztery tygodnie zdobywało wiedzę zarówno teoretyczną jak i praktyczną dotyczącą posługiwania się bronią palną. Wszyscy zdali egzamin z wynikiem pozytywnym. Gratulujemy!

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu instruktorów strzelań policyjnych było pozytywne przejście postępowania kwalifikacyjnego. Kandydat wówczas musiał wykazać się umiejętnościami posługiwania się bronią palną zarówno w strzelaniach precyzyjnych jak i szybkich.

Przez ponad cztery tygodnie szkolenia uczestnicy kursu zdobywali wiedzę i umiejętności niezbędne do prawidłowego prowadzenia zajęć z zakresu szkolenia strzeleckiego. Policjanci biorący udział w zajęciach reprezentowali jednostki terenowe Policji z komend z całego kraju.

Na zakończenie kursu uczestnicy przystąpili do egzaminu, który składał się z dwóch etapów: testu wiedzy i sprawdzianu umiejętności instruktorskich. Egzamin praktyczny polegał na zaplanowaniu, zorganizowaniu i przeprowadzeniu zajęć z zakresu szkolenia strzeleckiego z grupą policjantów.

Gratulujemy absolwentom i życzymy efektywnego przekazywania wiedzy z zakresu szkolenia strzeleckiego swoim koleżankom i kolegom w jednostkach.

nadkom. Damian Wroczyński

fot. asp. R. Karyś/WP

• Policjanci w trakcie zajęć na strzelnicy.