Uroczystość wręczenia medali i odznaczeń w CSP

Data publikacji 07.02.2024

Medale „Za zasługi dla Policji” oraz odznaki „Zasłużony Policjant” przyznawane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji odebrali dziś policjanci i pracownicy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Uroczysta dekoracja wyróżnionych przez Komendanta CSP insp. Annę Jędrzejewską-Szpak odbyła się w Auli szkoły.

Dwa brązowe medale „Za zasługi dla Policji” za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków w realizacji ustawowych zadań Policji. Srebrną i brązową odznakę „Zasłużony Policjant” przyznawaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji  w uznaniu szczególnych zasług i osiągnieć służbowych, odebrali dziś funkcjonariusze i pracownicy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Uroczystość podczas której Komendant szkoły insp. Anna Jędrzejewska-Szpak wyróżniła 6 policjantów i 2 pracowników odbyła się o godzinie 11.00 Auli CSP.

Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Anna Jędrzejewska-Szpak podziękowała wyróżnionym za trud włożony w wykonywanie codziennych obowiązków – „chciałabym, aby te medale i odznaczenia dumnie nosiły się na Waszych piersiach, abyście mieli świadomość tego, że jest to forma szczególnego uznania, również ze strony państwa polskiego, które w ten sposób honoruje swoich obywateli za szczególne zasługi. Gratuluję odznaczonym policjantom i pracownikom. Życzę zgromadzonym wszelkiej pomyślności, nie tylko zawodowej, ale i osobistej.”

Srebrną odznakę Zasłużony Policjant otrzymał:

1. asp. szt. Andrzej SŁUPECKI – młodszy wykładowca Zakładu Ruchu Drogowego

Brązową Odznakę Zasłużony Policjant zostali wyróżnieni:

1. nadkom. Janusz GLINKOWSKI – wykładowca Zakładu Służby Prewencyjnej

2. asp. szt. Artur ŁASOCHA – młodszy wykładowca Zespołu Techniki Kryminalistycznej Zakładu Szkoleń Specjalnych

3. asp. szt. Kamila POLOCZEK – młodszy wykładowca Zespołu Techniki Kryminalistycznej Zakładu Szkoleń Specjalnych

4. asp. Wojciech NIEDZIÓŁKA – instruktor Zespołu Pomocy Przedmedycznej Zakładu Szkoleń Specjalnych

5. sierż. szt. Marcin ZARĘBA – instruktor Zakładu Ruchu Drogowego

Medal Brązowy za Zasługi dla Policji otrzymali:

1. Pan Ireneusz BARAN – konserwator urządzeń technicznych Wydziału Inwestycji
    i Remontów
  2. Pani Marzena WALCZEWSKA – specjalista Kancelarii Tajnej Wydziału Ochrony Informacji Niejawnych i Kontroli

Policjantom i pracownikom Centrum Szkolenia  Policji w Legionowie serdecznie gratulujemy!

nadkom. Damian Wroczyński
fot. asp. Robert Karyś/ ZDDiP

• Policjanci zostają odznaczeni przez Komendanta CSP.