Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Współpracujemy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych szkoląc policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 31.01.2024

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wspólnie z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych zorganizowało pierwsze z serii szkolenie z zakresu badania autentyczności dokumentów. Koordynatorem przedsięwzięcia jest kom. Jolanta Zawałeń wykładowca z Zakładu Szkoleń Specjalnych.

Udział w ponadprogramowych zajęciach, w ramach koła zainteresowań, zadeklarowała duża liczba policjantów będących na kursach specjalistycznych z zakresu ruchu drogowego.

Z uwagi na formę szkolenia - ćwiczenia na dokumentach nieautentycznych słuchacze pracują w małych grupach, pod czujnym okiem specjalisty z PWPW Łukasza Kotońskiego.

Jak podkreślił nasz prelegent przekazywany przez niego zakres wiedzy specjalistycznej jest ważnym elementem kształcenia policjanta ruchu drogowego. Doskonalenie znajomości zabezpieczeń w dokumentach o podłożu papierowym i poliwęglanowym oraz rozpoznawanie metod fałszerskich, to "broń" w walce z ogromną ilością nieautentycznych dokumentów w codziennym obiegu, z którą stykają się podczas pełnienia służby policjanci drogówki.

Opisane szkolenia będą kontynuowane w Centrum.

Dziękujemy Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych za bardzo dobrą współpracę i dzielenie się z nami wiedzą oraz doświadczeniem.

kom. J. Zawałeń ZSS

 

Powrót na górę strony