W słusznej sprawie zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Światecznej Pomocy

Data publikacji 29.01.2024

Wczoraj Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zagrało z największą orkiestrą świata. Policjanci z naszej szkoły zaangażowali się w tegoroczny 32. Finał WOŚP - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, gdzie hasłem przewodnim były „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Podkom. Zbigniew Chełchowski oraz mł. asp. Tomasz Gzowski z Wydziału Dowodzenia naszej szkoły uczestniczyli w Finale WOŚP i swoją obecnością dali wyraz solidaryzowania się z legionowską społecznością w tak ważnym celu, jakim jest zbieranie środków przez orkiestrę.

Kierownictwo Centrum przed finałem przekazało do Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie przedmioty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które zostały wylicytowane.

Szczęśliwiec za pokaźną kwotę na szczytny cel wylicytował:

• voucher pn. Dzień w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.  Zwycięzca tej aukcji będzie miał możliwość: zapoznać się ze specyfiką służby policjanta, odbyć wizytę w gabinecie Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, zwiedzić obiekty sportowe i zespół strzelnic, wziąć udział w zajęciach sportowych i aktywnościach policyjnych,
  • pamiątkową płaskorzeźbę w drewnianej oprawie przedstawiającą  wizerunek budynku dydaktycznego CSP w Legionowie, wykonaną ze srebra,
  • oraz przedmioty promocyjne z logo CSP w Legionowie:  broszurę informacyjną o szkole z naszywką na mundur, kubek, kalendarz na 2024 r., długopis, smycz, odblask, "Kwartalnik policyjny" - czasopismo wydawane przez CSP w Legionowie oraz materiały  profilaktyczne przygotowane przez wykładowców szkoły.

Dodatkowo policjanci rozdawali smycz, odblaski z logo CSP oraz ulotki, które swoją treścią zachęcały do wstąpienia w szeregi Policji.

Kursanci pod okiem kom. Wojciecha Biedrzyckiego z naszego Centrum jako reprezentanci Polska Policja kontra seniorzy RKS Sarmata zagrali w meczu charytatywnym piłki nożnej dla WOŚP, który został rozegrany na murawie bemowskiej hali piłkarskiej w Warszawie. Nasi słuchacze godnie reprezentowali CSP. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Jedną bramkę strzelił  post. Kamil Taraś, natomiast post. Kacper Kozimor może pochwalić się asystą. Po meczu podpisano pamiątkowe foodbolówki, trykoty oraz tablicę, a także inne upominki, które zostały zlicytowane na szczytny cel.

To był wspaniały dzień, który pokazał, że serduszko WOŚP pięknie wygląda na mundurze i policjanci popierają akcję zbierania środków, które uratują zdrowie i życie tych, których na co dzień chronią.

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie siema!

Do zobaczenia za rok na kolejnym Finale WOŚP!

Dziękujemy zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej Nr 8 w Legionowie i gratulujemy zebranej olbrzymiej kwoty pieniędzy.

nadkom. E. Kuligowska WP

Film CSP w Legionowie siema

Pobierz plik CSP w Legionowie siema (format mp4 - rozmiar 1.29 MB)