Uroczyste pożegnanie ze służbą

Data publikacji 12.01.2024

Dzisiaj Kierownictwo i kadra Centrum Szkolenia Policji w Legionowie pożegnała dwóch przedstawicieli kadry kierowniczej, którzy po długoletniej służbie odeszli na emeryturę - mł. insp. Marka Hańczuka Kierownika Zakładu Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach oraz mł. insp. Mariusz Prokopczyka - Naczelnika Wydziału Administracyjno-Gospodarczego CSP w Sułkowicach. Podczas uroczystego spotkania Komendant szkoły insp. Anna Jędrzejewska-Szpak wręczyła ponadto trzem policjantom rozkazy personalne, powierzając im pełnienie obowiązków służbowych na stanowiskach kierowniczych.

W Auli szkoły uroczyście pożegnaliśmy dzisiaj dwóch kierowników komórek organizacyjnych CSP w Legionowie. W spotkaniu uczestniczyło kierownictwo naszej jednostki na czele z Komendantem Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. insp. Anną Jędrzejewską-Szpak oraz kadra kierownicza szkoły.

Służbę w Policji zakończyli: po 33 latach młodszy inspektor Marek Hańczuk i po 27 latach młodszy inspektor Mariusz Prokopczyk.

Młodszy inspektor Marek HAŃCZUK

Służbę w Policji rozpoczął w 1991 roku. Początkowo związany z Komendą Rejonową Policji Warszawa Mokotów. Od 1998 r. kontynuował swoją służbę w Centrum Szkolenia Policji, w Zakładzie Szkolenia Przewodników i Tresury Psów w Sułkowicach. W roku 2006 zaczął pełnić służbę w Komendzie Głównej Policji w Wydziale Prewencji Biura Prewencji i Ruchu Drogowego, a następnie w Wydziale do spraw Zabezpieczenia Prewencyjnego Biura Prewencji. W 2009 r. mł. insp. Marek Hańczuk wrócił do pełnienia służby w CSP i został mianowany na stanowisko Kierownika Zakładu Kynologii Policyjnej. W okresie służby policjant został odznaczony Srebrną i Złotą Odznaką Zasłużony Policjant oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę. Mł. insp. Marek Hańczuk jest absolwentem Wyższej Szkole Policji w Szczytnie oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Młodszy inspektor Mariusz PROKOPCZYK

Służbę w Policji rozpoczął w 1997 roku. Od początku swojej kariery zawodowej związany był z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w Zakładzie Szkolenia Przewodników i Tresury Psów w Sułkowicach. W 2019 r. mł. insp. Mariusz Prokopczyk został mianowany Naczelnikiem  Wydziału Administracyjno-Gospodarczego. W okresie służby policjant został odznaczony Brązową Odznaką Zasłużony Policjant oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę. Mł. insp. Mariusz Prokopczyk jest absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Komendant Centrum podziękowała kierownikom za lata służby w naszej formacji, a szczególnie na rzecz CSP i Zakładu Kynologii Policyjnej.

Następnie Komendant Centrum wręczyła rozkazy personalne policjantom powierzając im z dniem 13 stycznia br. pełnienie obowiązków na wyższych stanowiskach służbowych:

•    Kierownika Zakładu Kynologii Policyjnej nadkom. Pawłowi Kreczmańskiemu,
•    Zastępcy Kierownika Zakładu Kynologii Policyjnej podinsp. Arturowi Walaskowi,
•    Naczelnika Wydziału Administracyjno-Gospodarczego podkom. Mariuszowi Brusowi.

Naszym kolegom emerytom życzymy wszystkiego najlepszego na nowym etapie życia.

Policjantom, którym powierzono nowe obowiązki służbowe - dużo satysfakcji z pełnionej służby.

nadkom. E. Kuligowska WP, asp. R.Karyś ZDDiP