Promocja zawodu policjanta w szkole mundurowej w Wołominie

Data publikacji 10.01.2024

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie mieli możliwość sprawdzenia, czym na co dzień zajmują się policjanci. Zajęcia praktyczne, w których uczestniczyli uczniowie przybliżyły im specyfikę służby. Kadeci spotkali się z przewodnikiem psa służbowego i jego podopiecznym, technikami kryminalistyki oraz instruktorem taktyk i technik interwencji.

Do młodzieży I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie udali się funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Z ujawnieniem i zabezpieczeniem śladów kadeci mogli zapoznać się na stoisku kryminalistycznym. Technik kryminalistyki z Wołomina oraz wykładowca Zakładu Szkoleń Specjalnych CSP w Legionowie podkom. Marcin Dąbrowski zaprezentowali specjalistyczny sprzęt, którym na miejscu zdarzenia posługują się technicy. Młodzież pod okiem fachowców uczyła się ujawniania i zabezpieczenia śladów daktyloskopijnych oraz traseologicznych.

Ciekawa forma i fachowość prowadzonych zajęć, zachęciła młodzież do zaangażowania w ćwiczenia, a także pozwoliły na przedstawienie specyfiki pracy w Policji.