Ruszył kurs dla rzeczników dyscyplinarnych

Data publikacji 11.01.2024

8 stycznia br. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczęła się pierwsza w tym roku edycja kursu specjalistycznego dla rzeczników dyscyplinarnych, oznaczonego symbolem D-1/24.

W trwającym pięć dni szkoleniu, prowadzonym przez kadrę Zakładu Służby Kryminalnej uczestniczy 20 policjantów, reprezentujących garnizony Policji z terenu całego kraju. Są to funkcjonariusze, którzy na co dzień pełnią lub są przewidywani do pełnienia funkcji rzecznika dyscyplinarnego. Podczas szkolenia jego uczestnicy poszerzą i usystematyzują wiedzę, co pozwoli im w sposób właściwy realizować na co dzień obowiązki służbowe.

Jeżeli zachodzi uzasadnione przypuszczenie popełnienia przez policjanta przewinienia dyscyplinarnego to rzecznik dyscyplinarny zbiera materiał dowodowy i podejmuje czynności niezbędne do wyjaśnienia sprawy.

podkom. M. Wysocka ZSK