Niskie temperatury mogą zabić! Nie bądź obojętny! Reaguj! Powiadom!

Data publikacji 09.01.2024

Niskie temperatury w najbliższych dniach dadzą się we znaki. Dla osób bezdomnych, nieporadnych życiowo, czy też znajdujących się w stanie upojenia alkoholowego, oznacza to bardzo trudny czas walki o zdrowie i życie. Los takich osób nie jest obojętny kadrze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, która jest wyczulona na to, aby w przypadku ujawnienia, że ktoś potrzebuje wsparcia, natychmiast reagować.

Apelujemy również do Państwa, do mieszkańców powiatu legionowskiego o przekazywanie służbom ratowniczym informacji  dotyczących osób bezdomnych i samotnych.

Pustostany, działkowe altanki i klatki schodowe to miejsca, w których najczęściej osoby bezdomne i potrzebujące pomocy szukają schronienia przed zimnem. Nie zwracają one uwagi na to, że większość pustostanów przeznaczonych jest do likwidacji i ze względu na ich stan techniczny przebywanie w tych pomieszczeniach zagraża życiu i zdrowiu.

Prosimy Państwa o zwracanie uwagi na przypadkowo napotkane osoby, które mogą stać się ofiarą niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze, siedzących na przystankach bądź ubranych niestosownie  do pory zimowej.

Zwracajmy uwagę przede wszystkim na dzieci, osoby starsze oraz bezdomne. Wielokrotnie od naszej wrażliwości i chęci niesienia pomocy zależy ich życie.

O każdej niepokojącej sytuacji informujmy Pogotowie Ratunkowe, Policję, Straż Pożarną, Ośrodek Pomocy Społecznej. Pracownicy tych instytucji podpowiedzą z jakich form pomocy mogą skorzystać potrzebujący, gdzie są wydawane ciepłe posiłki, wskażą miejsca, gdzie osoby samotne i bez dachu nad głową mogą
odpocząć, przespać się i wykąpać.

Od szybkiej pomocy zależy ludzkie zdrowie i życie. Wystarczy zadzwonić pod numer 112.

Niskie temperatury mogą zabić!

Nie bądź obojętny! Reaguj! Powiadom!

Dobro wraca.

nadkom. E. Kuligowska WP