Policjanci drogówki z garnizonu łódzkiego przeszkoleni

Data publikacji 04.01.2024

Wykładowcy z Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie – podkom. Adam Karolak oraz st. asp. Radosław Osik przy współpracy z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zrealizowali w grudniu minionego roku dwie edycje szkoleń z obsługi ręcznych mierników prędkości. W dwóch kursach specjalistycznych w garnizonie łódzkim przeszkolonych zostało 40 policjantów. Każde szkolenie składało się z części teoretycznej oraz praktycznej. Na zajęciach wykładowcy Centrum przedstawiali zasady działania urządzeń, prawidłowy sposób ich obsługi oraz korzystania z pełnego wachlarza funkcji danego urządzenia do pomiaru prędkości pojazdów. Zdobyte umiejętności pozwolą policjantom w białych czapkach na ujawnianie kierujących jadących z nadmierną prędkością, która często jest przyczyną wypadków komunikacyjnych i tragedii na drogach.