Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najlepszy policjant - oskarżyciel publiczny w Polsce

Data publikacji 22.11.2023

W Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zakończył się III Ogólnopolski Konkurs dla policjantów - oskarżycieli publicznych. Honorowym patronatem konkurs objął Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk. Po dwóch dniach zmagań spośród 17 policjantów służby prewencyjnej reprezentujących Komendy Wojewódzkie Policji oraz Komendę Stołeczną Policji najlepszym okazał się aspirant sztabowy Sławomir Kagan z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie woj. małopolskie. Gratulujemy wygranej!

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu dla policjantów - oskarżycieli publicznych odbyła się w naszej szkole w dniach 21-22 listopada br.

Finał konkursu obejmował następujące konkurencje:

  • wygłoszenie przez oskarżyciela publicznego przemówienia końcowego. Jest to najtrudniejsza konkurencja wymagająca oprócz wiedzy teoretycznej prezentowania umiejętności i predyspozycji niezbędnych w służbie policjantów wydziału prewencji,
  • pisemną analizę dokumentu procesowego pod kątem błędów formalnych i merytorycznych,
  • pisemny test wiedzy zawierający 50 zadań testowych zamkniętych, które dotyczą znajomości przepisów prawa, w szczególności ustaw: Kodeks wykroczeń, Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia, Kodeks karny, Kodeks postępowania karnego, Prawo o ruchu drogowym.

Konkurencje konkursowe oceniał zespół ekspertów w składzie: przewodniczący zespołu podinsp. Ewa Jakimiuk z Zakładu Służby Kryminalnej CSP w Legionowie, zastępca przewodniczącego mł. insp. Agnieszka Romańska z Wydziału Prewencji Biura Prewencji KGP, podinsp. Tomasz Czylok z Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Katowicach, nadkom. Artur Staniszewski z Instytutu Nauk Prawnych Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Akademii Policji w Szczytnie, podkom. Paweł Müller z Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii CSP w Legionowie, asp. szt. Joanna Szrejter z Zakładu Prawa i Kryminalistyki Szkoły Policji w Pile, mł. asp. Arkadiusz Matuszyn z Zakładu Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Słupsku.   

Po podsumowaniu punktów wszystkich konkurencji tak przedstawia się podium:

I miejsce – asp. szt. Sławomir Kagan, KPP w Chrzanowie (KWP w Krakowie),

II miejsce – asp. szt. Monika Pacześ, KPP w Bełchatowie (KWP w Łodzi),

III miejsce – asp. Karol Malinowski, KPP w Nowym Mieście Lubawskim (KWP w Olsztynie).

Podczas uroczystości zakończenia konkursu, nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczali: Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Tomasz Rylski oraz  Dyrektor Biura Prewencji Komendy Głównej Policji insp. Robert Kumor.

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu uzyskanych wyników, które świadczą o profesjonalizmie, rzetelnym przygotowaniu i zaangażowaniu w realizacje zadań służbowych na wysokim poziomie.

Życzymy wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz jak najwięcej chwil, które motywują do dalszych sukcesów w pracy i służbie.

podinsp. E. Jakimiuk ZSK, asp. R. Karyś ZDDiP, nadkom. E. Kuligowska WP  

 

Powrót na górę strony