Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Promocja zawodu policjanta w liceum mundurowym

Data publikacji 15.11.2023

W poniedziałek dwóch wykładowców Zakładu Służby Prewencyjnej Centrum Szkolenia Policji w Legionowie kom. Przemysław Winnicki i podkom. Mariusz Boruch przeprowadzili spotkanie z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Wyszkowie. Udział w nim wzięło około 45 uczniów z klas I, II i III o profilu mundurowym. Tematem prelekcji było przybliżenie charakterystyki służby w Policji i zawodu policjanta.

Wykładowcy opowiedzieli uczniom na czym polega ich praca, a przede wszystkim kto może zostać policjantem. Omówili zasady naboru do służby w Policji oraz przedstawili wymogi formalne oraz procedurę kwalifikacyjną, która składa się z kilku etapów. Policjanci mówili również o tym, jak na co dzień wygląda ich służba, dzieląc się z młodzieżą doświadczeniami zawodowymi. Mundurowi przybliżyli zadania Policji i pozytywne aspekty tej służby.

Jeśli czujesz chęć niesienia pomocy innym oraz służby na rzecz społeczeństwa - jesteś idealnym kandydatem, aby wstąpić w szeregi Policji. Nie zwlekaj i już dziś zgłoś swoją kandydaturę w najbliższej jednostce.

nadkom. E.Kuligowska WP

 

Powrót na górę strony