Jak prawidłowo przesłuchać świadka

Data publikacji 15.11.2023

10 listopada br. w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zakończyła się trzecia w tym roku edycja kursu specjalistycznego z zakresu taktyki i technik przesłuchań, oznaczonego symbolem FBI 3/23. Uczestnikami kursu byli policjanci służby kryminalnej i śledczej oraz funkcjonariusze innych służb. Podczas szkolenia, słuchacze zarówno metodą wykładu, analizy przypadku oraz ćwiczeń zdobyli umiejętności stosowania taktyk i technik z zakresu prowadzenia rozmowy, przesłuchania świadka lub podejrzanego.

Pięciodniowy kurs prowadziła kadra Zakładu Służby Kryminalnej oraz psycholog z Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii. Kursanci poszerzyli wiedzę dotyczącą wykrywania oznak nieszczerości u osób, wobec których podejmują czynności służbowe.

Zdobyte umiejętności przyczynią się do jeszcze bardziej sprawnego i skutecznego wykonywania zadań służbowych.

podkom. M. Wysocka ZSK