Praktyki w terenie

Data publikacji 15.11.2023

Słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zostali skierowani do służby w ramach praktyk na terenie powiatu legionowskiego. Swoje pierwsze czynności służbowe w policyjnym mundurze mieli okazję stawiać pod okiem doświadczonego policjanta z Komisariatu Policji w Serocku. Efektem wspólnej służby było zatrzymanie 36-latka, poszukiwanego przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna już trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną mu wcześniej karę pozbawienia wolności. Po raz kolejny, w ramach praktyk zawodowych, kursanci szkolenia zawodowego podstawowego naszej szkoły służyli na terenie serockiego komisariatu. Już podczas poprzednich służb wykazywali się oni dużym zaangażowaniem, co dawało efekty w postaci zatrzymań sprawców przestępstw lub wykroczeń czy też ujawnianiu osób poszukiwanych.