Policjanci i pracownicy CSP w Legionowie odznaczeni w przeddzień Święta Niepodległości

Data publikacji 10.11.2023

„To szczególna okazja, aby w przededniu Święta Niepodległości podziękować Wam za codzienną służbę i wysiłek, jaki wkładacie w realizację obowiązków służbowych. Dziękuję za ciężką pracę i codzienne wsparcie” - tymi słowami Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Anna Jędrzejewska-Szpak zwróciła się do wyróżnionych medalami państwowymi i odznaczeniami resortowymi policjantów oraz pracowników cywilnych Policji. Podczas dzisiejszej uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz Święta Służby Cywilnej łącznie zostało odznaczonych 15 funkcjonariuszy i 4 pracowników cywilnych Policji.

Dziś w samo południe w Auli Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  Dzisiejsze święto to dla całej społeczności Centrum Szkolenia Policji w Legionowie podwójny powód do świętowania. Z jednej strony celebrowaliśmy Święto Służby Cywilnej, które zgodnie z nowymi przepisami od następnego roku będzie obchodzone 17 lutego z drugiej zaś to doskonała okazja do wręczenia policjantom i pracownikom cywilnym medali państwowych, odznaczeń resortowych, a także przyznania nagród pieniężnych i wyróżnień w formie dodatkowych urlopów wypoczynkowych.

Komendant Centrum Szkolenia Polcji w Legionowie insp. Anna Jędrzejewska-Szpak wręczyła 15 policjantom i 4 pracownikom cywilnym  odznaczenia i medale nadane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Nagrody motywacyjne w formie pieniężnej otrzymało 210 policjantów i 192 pracowników cywilnych Centrum. 51 pracowników otrzymało nagrody w formie dodatkowego urlopu wypoczynkowego.

Medal Złoty za Długoletnią Służbę otrzymali:
Anna WASILEWSKA – była specjalistka Wydziału Organizacji Dydaktyki
Grażyna PĘKACKA – była specjalistka Wydziału Organizacji Dydaktyki
Andrzej PIASKOWSKI  – audytor wewnętrzny Centrum Szkolenia Polcji w Legionowie
mł. insp. Wioletta BIAŁKOWSKA – Kierownik Zakładu Doradztwa Dydaktycznego
i Psychologii
podinsp. Adam CZEKAJ – Kierownik Zakładu Techniki Operacyjnej
podinsp. Dariusz GAJEWSKI – starszy wykładowca Zakładu Ruchu Drogowego
nadkom. Piotr SKURA – Naczelnik Wydziału Łączności i Obsługi Informatycznej
podkom. Łukasz DŁUGOŁĘCKI – Zastępca Kierownika Zakładu Szkoleń Specjalnych

Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymali:
nadkom. Paweł KRECZMAŃSKI – Zastępca Kierownika Zakładu Kynologii Policyjnej
kom. Dorota KOZŁOWSKA – wykładowca Zakładu Służby Prewencyjnej
podkom. Adam KAROLAK – młodszy wykładowca Zakładu Ruchu Drogowego
st. asp. Radosław OSIK – młodszy wykładowca Zakładu Ruchu Drogowego

Medal Brązowy za Długoletnią Służbę otrzymał:
podkom. Michał WAWRYN – młodszy wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych

Złotą Odznakę Zasłużony Policjant otrzymał:
mł. insp. Jarosław PIOTROWSKI – Kierownik Zakładu Szkoleń Specjalnych

Brązową Odznakę Zasłużony Policjant otrzymali:
podkom. Bogusław BALCEROWSKI – dowódca kompanii Wydziału Dowodzenia
podkom. Karion SMOLAREK – młodszy wykładowca Zakładu Służby Kryminalnej
asp. szt. Piotr KALIŃSKI – wykładowca Zakładu Służby Prewencyjnej
kom. w st. spocz. Szymon KOŹNIEWSKI – były ekspert Wydziału Prezydialnego

Medal Srebrny za Zasługi dla Policji otrzymał:
Jan CHORĄŻAK – główny specjalista Zespołu Minersko-Pirotechnicznego Zakładu Szkoleń Specjalnych

Ponadto mł. asp. Dariusz Rajski Pełnomocnik Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie ds. ochrony praw człowieka z Zakładu Doradztwa Dydaktycznego i Psychologii został wyróżniony nagrodą pieniężną za działalność w obszarze ochrony praw człowieka. Policjant z rąk Komendant Centrum otrzymał list gratulacyjny od Komendanta Głównego Policji za kierowanie pracami nad opracowaniem Przewodnika Metodycznego Nauczania Etyki Zawodowej w Polcji.  Ponadto w ubiegłym tygodniu ten policjant  w Legionowie w czasie wolnym od służby uniemożliwił jazdę samochodem nietrzeźwemu kierującemu.

Po zakończeniu części oficjalnej zgromadzeni wysłuchali występu chóru dziecięcego „Przemiana” ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie, który pod kierunkiem Pani Anity Rodak przepięknie wykonał pieśni patriotyczne dostarczając  wielu wzruszeń, a nawet łez. Ogromny wysiłek i zaangażowanie, jakie włożyli uczniowie jest godne pochwały, tym bardziej, że w chórze śpiewają również pierwszoklasiści, którzy dopiero co rozpoczęli swoją przygodę z edukacją.

Komendant Centrum podziękowała dzieciom za piękny występ i wręczyła drobne upominki.

Gratulujemy odznaczonym, dla których wyróżnienia za nienaganną służbę oraz poświęcony czas to wielki honor tym bardziej w przededniu Święta Niepodległości.

nadkom. E. Kuligowska WP, foto asp. R. Karyś ZDDiP