Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W Sułkowicach telewizja nagrała serial dokumentalny „Psia Służba”

Data publikacji 09.11.2023

Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach gościł ekipę telewizyjną TVP3 oddział we Wrocławiu. Kadra dydaktyczna i słuchacze uczestniczyli w nagraniach do programu dokumentalnego pt. „Psia służba”. Zapraszamy do oglądania.

Program ten przedstawia wykorzystanie psów służbowych w różnych formacjach w kraju. Do tej pory wyemitowano dwa odcinki, w których zaprezentowano m.in. pracę psów tropiących, pracę psów do wyszukiwania zapachu zwłok ludzkich oraz działalność Polskiego Związku Instruktorów i Przewodników Psów Służbowych i  Stowarzyszenia „Zakątek Weteranów”.

Przez dwa dni na terenie ZKP trwały zdjęcia i nagrania do kolejnego odcinka programu. Oprócz wywiadów z kierownictwem zakładu realizatorzy programu nagrywali rozmowy z kadrą dydaktyczną oraz słuchaczami kursu specjalistycznego dla przewodników psów służbowych kategorii tropiącej.

Ekipa telewizyjna rejestrowała przebieg ćwiczeń grupowych z zakresu posłuszeństwa oraz ćwiczeń z zakresu pokonywania przeszkód terenowych, tropienia śladów ludzkich, a także przeszukiwania terenu za osobą zaginioną.

Cieszymy się, że bohaterami serialu telewizyjnego zostały nasze psy służbowe i ich opiekunowie. Gorąco zachęcamy do oglądania emisji serialu w najbliższą niedzielę o godz. 12.00 w TVP 3.

podkom. P. Mrozowski ZKP w Sułkowicach, nadkom. E. Kuligowska WP

 

Powrót na górę strony