Mundurowi z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 03.11.2023

Parę dni temu dla przedszkolaków z Publicznego Przedszkola „Calineczka” w Słupnie niecodziennym wydarzeniem była wizyta policjantów. Na spotkanie z najmłodszymi oddelegowani zostali mł. asp. Piotr Kamiński oraz mł. asp. Marcin Garbula z Wydziału Dowodzenia Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Tematem numer jeden pogadanki było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Mundurowi rozmawiali o prawidłowych zachowaniach - przypominali jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, zachować się, gdy zaczepi ich obca osoba. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjantów. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się wśród dzieci demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem w przyszłości. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.