Nauka przez zabawę

Data publikacji 02.11.2023

Spotkania z dziećmi w szkołach i kształtowanie w nich właściwych postaw to bardzo ważny element służby policjantów z naszej szkoły. W Szkole Podstawowej im. Gen. Wiktora Thommee w Pomiechówku gościła mł. asp. Katarzyna Stępień z Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Policjantka podczas spotkania z przeszło 200 dzieci z klas od I do III propagowała zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowa przypominała dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię. Policjantka podkreśliła bardzo ważną rolę jaką pełnią odblaski. Po teorii przyszedł czas na praktykę, dzięki wykorzystaniu mobilnego miasteczka ruchu drogowego mł. asp. Katarzyna Stępień na konkretnych przykładach pokazała uczniom jak bezpiecznie przekraczać jezdnię. Dzieci najwięcej zapamiętują przez zabawę, dlatego jak zawsze podczas takich spotkań było mnóstwo uśmiechu. Uczniowie chętnie zadawali pytania związane z pracą policjanta i robili sobie pamiątkowe zdjęcia.