Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wygraliśmy w międzynarodowych zawodach strzeleckich w Słupsku!

Data publikacji 27.10.2023

W minionym tygodniu w Szkole Policji w Słupsku odbyły się XI Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Ośrodków Szkoleniowych Służb Mundurowych w Strzelaniu. Uczestnicy startowali w dwóch konkurencjach: strzelanie statyczne oraz sytuacyjne. W wyniku rywalizacji drużyna z Centrum Szkolenia Policji zajęła pierwsze miejsce zdobywając puchar Komendanta Głównego Policji. Podkom. Albert Piórkowski zajął drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zabierając do jednostki puchar Komendanta Szkoły Policji w Słupsku. Gratulujemy naszym wykładowcom umiejętności i wygranej!

Konkurencja statyczna to oddanie dziesięciu strzałów z odległości 25 m do tarczy sportowej – ts2. Zadanie należało wykonać dwukrotnie. Konkurencja sytuacyjna polegała na strzelaniu do celów ruchomych. Pierwsza tarcza oddalała się od zawodnika, a druga poruszała się tzw. ruchem poprzecznym. Wykonanie zadania ograniczone było czasem poruszania się tarcz. W międzyczasie konieczna była wymiana magazynka i przemieszczenie się na drugie stanowisko strzeleckie. Szybkość oraz precyzja oddawanych strzałów warunkowały wynik.

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie reprezentowali: kom. Hubert Kulesza, podkom. Albert Piórkowski oraz asp. Robert Czyżewski.

Funkcjonariusze Zakładu Interwencji Policyjnych konkurowali z policjantami z Polski, kilku krajów europejskich, a także funkcjonariuszami Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, żołnierzami Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej i drużyną marynarki US Navy.

Wygrana to wspaniały sukces i duma całej spolecznosci naszej szkoły!

podkom. A.Piórkowski ZIP

 

Powrót na górę strony