Wodniacy już przeszkoleni

Data publikacji 04.10.2023

W Bazie Szkoleniowej Centrum Szkolenia Policji w Kalu w woj. warmińsko-mazurskim w okresie od 18 do 30 września br. przeprowadzona została druga edycja kursu specjalistycznego oznaczonego symbolem DZW-2/23 dla policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych.

Kurs przeprowadzony przez wykładowców z Zakładu Szkoleń Specjalnych ukończyło 20 policjantów, a wśród niech 13 zdobyło uprawniania stermotorzysty, 14 natomiast ratownika wodnego. Szkoleniu dopisywała wspaniała żeglarska pogoda.

Umiejętności zdobyte w trakcie ćwiczeń praktycznych na łodziach, będących na wyposażeniu Policji, pozwolą funkcjonariuszom bezpiecznie patrolować śródlądowe drogi wodne oraz wykonywać zadania służbowe na podległych akwenach.

Życzymy wszystkim wodniakom bezpiecznej służby.

kom. K. Czerwińska ZSS