Szkolenie dla policjantów drogówki z zachodniopomorskiego

Data publikacji 03.10.2023

Wykładowcy z Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie - st. asp. Radosław Osik oraz podkom. Adam Karolak przy współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie zrealizowali cykl szkoleń z obsługi ręcznych mierników prędkości.

W 3 edycjach kursów specjalistycznych zrealizowanych w okresie od 11 do 20 września br. w garnizonie zachodniopomorskim przeszkolono 44 policjantów. Każde szkolenie składało się z części teoretycznej oraz praktycznej. Na zajęciach wykładowcy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie przedstawili zasady działania urządzeń, prawidłowy sposób ich obsługi oraz korzystania z pełnego wachlarza funkcji danego urządzenia do pomiaru prędkości pojazdów.

Dzięki szkoleniu każdy jego uczestnik będzie mógł w pełni wykorzystać możliwości związane z ujawnieniem i utrwaleniem zarejestrowanego wykroczenia.

W czasie kursu policjanci drogówki nabyli odpowiednie kwalifikacje do kontroli uczestników ruchu drogowego przy użyciu ręcznych mierników prędkości. Zdobyta wiedza pozwoli policjantom na ujawnianie większej ilości kierujących jadących z nadmierną prędkością, która jest główną przyczyną wypadków na drodze.

nadkom. E. Kuligowska WP