Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczestniczyliśmy w XXII Jasnogórskich Spotkaniach w Częstochowie

Data publikacji 25.09.2023

Delegacja z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie uczestniczyła w XXII Jasnogórskich Spotkaniach Środowiska Policyjnego, które odbyły się w niedzielę w Częstochowie. We mszy świętej na błoniach Jasnej Góry udział wzięli przedstawiciele garnizonów Policji z całego kraju z Komendantem Głównym gen. insp. Jarosławem Szymczykiem na czele.

W XXII Jasnogórskich Spotkaniach Centrum Szkolenia Policji w Legionowie reprezentowali policjanci wraz z pocztem sztandarowym  z Wydziału Dowodzenia w składzie: dowódca – podkom. Bogusław Balcerowski, sztandarowy – asp. szt. Mariusz Trojanowski, asysta – mł. asp. Sebastian Jankowski. W imieniu Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w wydarzeniu uczestniczył Naczelnik Wydziału Dowodzenia – mł. insp. Maciej Antas.

Jasnogórskie spotkania rozpoczęły się  w samo południe w niedzielę  na Placu Biegańskiego od złożenia meldunku Komendantowi Głównemu Policji gen. insp. Jarosławowi Szymczykowi przez dowódcę uroczystości. Generał przywitał się ze sztandarami oraz dokonał przeglądu pododdziałów.

W dalszej części uroczystości szef polskiej Policji, wraz ze swoimi zastępcami, złożył kwiaty przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Pielgrzymi ruszyli następnie Aleją Najświętszej Maryi Panny w kierunku Jasnej Góry. Kwiaty złożone zostały także przy pomniku błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki i przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza w Alei Henryka Sienkiewicza, gdzie odczytano Apel Pamięci z okazji 83. rocznicy Zbrodni Katyńskiej.

Na Błoniach Jasnogórskich odprawiona została natomiast uroczysta Msza Święta w intencji środowiska policyjnego, celebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Adama Szala - metropolitę przemyskiego.
Po Mszy Świętej, przed Tablicą „Gloria Victis - Chwała zwyciężonym”, oddano hołd policjantom pomordowanym na wschodzie wiosną 1940 roku. Pielgrzymi środowiska policyjnego pomodlili się także przed Cudownym Obrazem w Kaplicy Matki Boskiej Jasnogórskiej.

nadkom. E. Kuligowska WP

 

Powrót na górę strony