Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Międzynarodowe szkolenie w ramach programu MSZ POLSKA POMOC 2023

Data publikacji 15.09.2023

Dziś w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zakończyło się międzynarodowe szkolenie dla 15 funkcjonariuszy Narodowej Policji Ukrainy, które przeprowadzili policjanci z Zakładu Szkoleń Specjalnych. Tematem szkolenia były „Oględziny zewnętrzne zwłok na miejscu ich znalezienia”. Ukraińskich policjantów pożegnała Zastępca Komendanta ds. logistycznych Agnieszka Zielińska, która podziękowała uczestnikom za udział w projekcie i wspólną możliwość wymiany doświadczeń. Pani Komendant podkreśliła, jak ważna jest pomoc przekazana ukraińskim policjantom w obecnej trudnej sytuacji na Ukrainie.

Realizacja projektu związana jest z potrzebą wzmacniania kompetencji zawodowych  techników kryminalistyki Narodowej Policji Ukrainy i wymianą doświadczeń w zakresie prowadzenia istotnych i złożonych czynności techniczno-kryminalistycznych, jakimi są oględziny zewnętrzne zwłok na miejscu ich znalezienia. W obecnej sytuacji społeczno-politycznej Ukrainy wiedza i umiejętności nabyte w ramach szkolenia mogą być bardzo przydatne w służbie funkcjonariuszy tamtejszej Policji, w tym w szczególności techników kryminalistyki.
 
Policjanci z Narodowej Policji Ukrainy przeszkoleni przez wykładowców z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie wykorzystają zdobytą wiedzę w codziennej służbie, a także przekażą kolejnym technikom kryminalistyki. Funkcjonariusze z Ukrainy będą mogli wykorzystać w praktyce polskie standardy czynności techniczno-kryminalistycznych, które poznali podczas szkolenia w naszym Centrum.

nadkom. E. Kuligowska WP, A. Winnikowska ZZPiFP

foto asp. szt. A. Łasocha ZSS, asp. R. Karyś ZDDiP

 

 

Powrót na górę strony