Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Słuchacze CSP w Legionowie zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 12.09.2023

Dwaj słuchacze szkolenia zawodowego podstawowego z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie na drodze ekspresowej S7 zatrzymali pijanego kierującego, któremu uniemożliwili dalszą jazdę. O wszystkim poinformowali dyżurnego radomskiej komendy. Po przybyciu na miejsce policjantów ruchu drogowego okazało się, że 44-letni mężczyzna ma w organizmie prawie 3 promile alkoholu i posiada zakaz prowadzenia pojazdów. Post. Krzysztof Kornaś i post. Mateusz Trzepacz swoim zachowaniem udowodnili, że wstępując w szeregi polskiej policji bez wątpienia z zaangażowaniem będą stali na straży prawa i porządku.

Było przed  godz. 19.00, kiedy dwóch słuchaczy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w drodze do domu w miejscowości Sławno koło Radomia na trasie S7, zauważyli audi, który nie trzymał prostego toru jazdy. Kierujący przekraczał dozwoloną prędkość, co chwila zmieniając pasy ruchu i hamując.  Niebezpieczne manewry mężczyzna wykonywał przez około 20 km. Słuchacze podejrzewali, że kierujący tym pojazdem może być nietrzeźwy. Nie zastanawiając się ani chwili, jak na policjantów przystało, natychmiast podjęli skuteczne działania wobec mężczyzny, któremu uniemożliwili dalszą jazdę. Doskonale wiedzieli, jak zachować się wobec człowieka, który popełnia przestępstwo i stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia innych uczestników ruchu drogowego.

Post. Krzysztof Kornaś i post. Mateusz Trzepacz natychmiast powiadomili o wszystkim dyżurnego radomskiej komendy, który na miejsce wysłał patrol ruchu drogowego. Policjanci z Radomia  potwierdzili podejrzenia słuchaczy. Okazało się, że kierujący audi 44-latek  jest pijany. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 2,9 promila alkoholu. Policjanci ustalili także, że wobec mężczyzny orzeczony został zakaz prowadzenia pojazdów na 60 miesięcy. Po zatrzymaniu kierujący audi tłumaczył się policjantom, że jechał do Zakopanego, aby odpocząć od problemów rodzinnych. Teraz za popełnione przestępstwa 44-latek odpowie przed sądem.

Post. Krzysztof Kornaś ma 22 lata i służy w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni natomiast  post. Mateusz Trzepacz ma 28 lat i służbę pełni w Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku. Obaj słuchacze zaczęli szkolenie zawodowe podstawowe oznaczone symbolem SZP2A/23 w marcu, a zakończą je w październiku tego roku.

Zachowanie słuchaczy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zasługuje na uznanie i jest godne naśladowania. Jesteśmy dumni z takich słuchaczy.

nadkom. E. Kuligowska WP, fot.: asp. R. Karyś ZDDiP

 

 

Powrót na górę strony