Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta agentów DEA w CSP w Legionowie

Data publikacji 01.09.2023

Wczoraj Centrum Szkolenia Policji w Legionowie gościło przedstawicieli DEA (Amerykańska Agencja Rządowa Drug Enforcement Administration), którzy przeprowadzili wykłady na kursie specjalistycznym w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. Realizowany przez Zakład Służby Kryminalnej specjalistyczny kurs ma na celu przekazanie wiedzy i umiejętności przygotowujących policjanta do realizacji zadań w zakresie zwalczania i wykrywania sprawców czynów związanych z przestępczością narkotykową.

Realizacja zadań w procesie wykrywczym do wskazanych przestępstw może, a nawet powinna zostać rozszerzona o współpracę z partnerami spoza Polski. Obszar takiej współpracy z DEA zaprezentowali: Country Attaché DEA Dan Mitry oraz Security Investigator DEA Patrycja Turska. Z gośćmi spotkał się Zastępca Komendanta Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Tomasz Rylski wraz z kierownikami komórek dydaktycznych, aby opowiedzieć jak wygląda proces szkolnictwa Policji w Policji.

Dzięki wykładom amerykańskich agentów, słuchacze mogli poszerzyć swoją wiedzę o formy i metody pracy w zwalczaniu przestępczości narkotykowej na całym świecie. Uczestnicy kursu wykazywali się dociekliwością i zainteresowaniem przestawianych problemów, dzięki czemu zdobyli nową wiedzę, jak również przedstawili nasze sposoby zwalczania i wykrywania przestępczości. Strona amerykańska podkreśliła, że polska Policja ma bardzo dobrze rozwinięte struktury operacyjno – rozpoznawcze oraz potrafi je umiejętnie i zgodnie z poszanowaniem praw człowieka wykorzystywać.

CSP w Legionowie realizując przedsięwzięcia poprzez m.in. zapraszanie elitarnych agencji, umożliwia funkcjonariuszom podnoszenie poziomu ich wyszkolenia, co przekłada się na bardzo dobre wyniki w walce z przestępczością narkotykową.

W. Nawrocki

fot. R. Karyś

 

Powrót na górę strony