Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspieramy Fundację

Data publikacji 28.08.2023

24 sierpnia kadra i słuchacze Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w ramach biegu wirtualnego zorganizowanego jako część 5. charytatywnego ,,Biegu o Buzdygan Komendanta – Rektora Akademii Policji w Szczytnie’’ podjęli wyzwanie w celu wsparcia ,,Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach’’.

Pierwsi wystartowali funkcjonariusze biorący udział w kursie specjalistycznym dedykowanym policjantom wykonującym zadania na wodach i terenach  przywodnych. Już o godz. 10.30 na basenie CSP w Legionowie 20 z nich rozpoczęło wyzwanie polegające na przepłynięciu dystansu 3 km (120 basenów).  Wszyscy szczęśliwie ukończyli iście maratoński dystans dobrze się bawiąc.

O 17.00 na autodromie CSP sporo ponad 100 słuchaczy wzięło udział w wyzwaniu biegowym. Poprowadził ich osobiście Naczelnik Wydziału Dowodzenia mł. insp. Maciej Antas, który wspólnie z dowódcami kompanii i asystentami żywo zajął się organizacją przedsięwzięcia. Profesjonalną rozgrzewkę poprowadzili wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych, którzy również włączyli się do akcji.

Po kilku okrążeniach wspólnie udali się przed wejście do budynku głównego celem wykonania zdjęcia dokumentującego challenge. Podczas biegu dopisywały wyśmienite humory i panowała wesoła atmosfera co zobaczyć można na materiale filmowym. Cytując motto biegu, myśl Janusza Korczaka: ,,Nie możemy zmienić, całego świata, ale zawsze możemy czyjś świat’’ akcję wsparło łącznie ponad 200 osób związanych z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie zasilając konto fundacji o ponad 5 tys. zł.

Dziękujmy za zaangażowanie i do zobaczenia za rok !!!

 

Powrót na górę strony