Dzień otwarty ZKP

Data publikacji 07.06.2023

Wczoraj w Zakładzie Kynologii Policyjnej Centrum Szkolenia Policji w Sułkowicach odbył się „Dzień otwarty ZKP”. Po raz kolejny sporo atrakcji zostało przygotowanych przez kadrę oraz policjantów przebywających na kursach w Zakładzie. Zarówno frekwencja, jak i pogoda dopisała uczestnikom i organizatorom widowiska.

Dla przybyłych gości najbardziej oczekiwanymi były pokazy sprawności użytkowej psów służbowych aktualnie przebywających na kursach oraz pokaz ujeżdżania koni służbowych przez funkcjonariuszy z Komendy Stołecznej Policji. Była okazja do zadawania pytań związanych z tresurą psów oraz możliwość zapoznania się ze sprzętem pozostającym na wyposażeniu Policji, Straży Pożarnej, Służby Więziennej oraz Wojska Polskiego.

Na przyległym do Zakładu poligonie wylądował policyjny śmigłowiec, który stanowił  nie lada atrakcję dla dzieci. Swoje promocyjne stanowisko wystawiła Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Nadleśnictwo Chojnów. Najmłodsi uczestnicy spotkania chętnie brali udział w zorganizowanych przez kadrę konkursach z nagrodami oraz robili sobie pamiątkowe zdjęcia z Inspektorem Sową.

Wszystkim przybyłym na spotkanie gościom serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie. Dzięki wielkiej energii, jaką emanowały dzieci oraz uśmiechom na twarzach ten dzień stał się wyjątkowy dla każdego. Zapraszamy na kolejne spotkanie za rok.

asp.szt. Dariusz Ratajczak

• Dzień otwarty ZKP