Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kia cee'd SW dla jednostek terenowych

Data publikacji 29.10.2008

Do jednostek terenowych Policji w całym kraju trafi wkrótce 615 nowych samochodów KIA cee'd SW. Ich pierwsza partia – 8 sztuk, jest już w CSP. Tutaj, radiowozy przejdą oficjalny odbiór ilościowo-jakościowy, a następnie będą odbierane przez jednostki terenowe.

Do CSP dotarła pierwsza partia samochodów KIA cee'd SW z kontyngentu, jaki zostanie oddany w najbliższym czasie dla polskiej Policji. Są to samochody osobowe w policyjnej wersji oznakowanej. Część z nich (140 sztuk) zostało zakupionych w ramach sponsoringu i sfinansowane zostaną przez jednostki samorządu terytorialnego oraz ze środków w ramach programu Modernizacji Policji. Pozostałe zostaną zakupione w całości ze środków Modernizacji. Do CSP samochody trafiły w celu odbioru ilościowo-jakościowego, a następnie jednostki terenowe będą je sukcesywnie odbierać do własnego użytku.

Auta zostały oznakowane zgodnie z nowymi policyjnymi wymogami. Prezentują się pięknie. Nic, więc dziwnego, że nawet nasi komendanci nie mogli odmówić sobie przyjemności przejażdżki pachnącymi jeszcze fabryką radiowozami. Auta wzbudzały ogromne zainteresowanie, dlatego też wszyscy oglądali je z dużym zaciekawieniem. Uwagę przyciągały zwłaszcza te elementy ich wyposażenia, które są związane z funkcjonalnością podczas policyjnej służby. Wiemy np. już, że policjanci będą włączać sygnały dźwiękowe za pomocą pilotów, czy że wszystkie samochody są wyposażone w dodatkowe komplety zimowych opon…Ale nie będziemy do końca zdradzać wszystkiego, ponieważ najlepszą ich ocenę wydadzą przyszli użytkownicy – w szczególności policjanci prewencji i ruchu drogowego.

Anna Galant, rzecznik CSP
Foto Mariusz Mazewski ZTK
Video Piotr Maciejczak ZKS


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 7.49 MB)

Powrót na górę strony