Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

URATUJĘ MISIA DZISIAJ-KSIĄŻECZKA EDUKACYJNA

Data publikacji 24.04.2023

Uratuję Misia dzisiaj to niecodzienna publikacja w Centrum Szkolenia Policji stworzona wyłącznie dla najmłodszych. Policjanci Zakładu Szkoleń Specjalnych postanowili podzielić się swa wiedzą z przedszkolakami. Kolorowym plakatem i książeczką, za pomocą rymowanki pragną oswoić dzieci z tematem ratowania zdrowia i życia.

Wykładowcy Zakładu Szkoleń Specjalnych na co dzień dzielą się swą wiedzą m.in. z zakresu pierwszej pomocy i technik kryminalistyki z kursantami Centrum Szkolenia Policji. Ostatnio postanowili rozszerzyć swoje działania dydaktyczne o dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. I tak, z myślą o nich powstał plakat oraz książeczka edukacyjna pt. „Uratuję Misia dzisiaj”. Za pomocą wierszyka i kolorowych obrazków przedszkolaki będą mogli nauczyć się jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy.

Bohaterem w/w książeczki jest Mikołaj, który ratuje swojego przyjaciela Misia. Jest zaledwie „szkrabem, smykiem”, ale w trudnej sytuacji potrafi stać się także „ratownikiem”. Czytając i oglądając naszą książeczkę dzieci mogą identyfikować się z dzielnym Mikołajem. Natomiast podczas zabawy ulubionymi maskotkami, nabywać umiejętności oraz odwagi niezbędnej do uratowania życia.

Nasi policjanci odwiedzili uczniów w Gminie Nieporęt , aby zapoznać ich z przygotowanym materiałem. W szkole podstawowej w Białobrzegach oraz Stanisławowie Pierwszym przeprowadzili lekcje profilaktyczne w zerówkach oraz klasach pierwszych. Najmłodsi uczniowie wykazali wielką chęć do ćwiczeń. Niektórzy z nich, pod koniec zajęć znali już kilka zwrotek wierszyka na pamięć. Za pomocą plakatu, który został w ich salach będą mogli ćwiczyć umiejętności i powtarzać prawidłową kolejność działań ratowniczych.

Dla przedszkoli, szkół, oraz wszystkich zainteresowanych naszą publikacją umieszczamy pod tekstem pliki do pobrania. Korzystajcie i uczcie swoich podopiecznych jak cenne jest ludzkie zdrowie i życie. Zwykła zabawa maskotkami może kiedyś zaowocować bohaterską postawą!

kom. Kinga Czerwińska

 

Powrót na górę strony