Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kurs specjalistyczny w zakresie taktyki i technik interwencji

Data publikacji 21.04.2023

11 kwietnia br na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozpoczęła się pierwsza edycja kursu specjalistycznego instruktorów taktyki i technik interwencji. W kursie bierze udział 16 policjantów z komend wojewódzkich, oddziałów prewencji oraz CBŚP. Do szkolenia przystąpili funkcjonariusze, którzy pozytywnie przeszli postępowanie kwalifikacyjne składające się z testu sprawności fizycznej oraz egzaminu praktycznego.

Podczas szkolenia uczestnicy kursu będą doskonalić  umiejętności z zakresu stosowania siły fizycznej jako środka przymusu bezpośredniego, posługiwania się pałkami służbowymi i innymi środkami przymusu bezpośredniego, umiejętności techniczne służące do realizacji interwencji oraz taktyki zatrzymywania osób.

Oprócz tego program kursu zawierał podstawy prawne i zasady przeprowadzania interwencji, pierwszą pomoc przedmedyczną, a także metodykę prowadzenia zajęć. Policjanci, którzy z pozytywnym wynikiem ukończą szkolenie będą prowadzić zajęcia z taktyki i technik interwencji w swoich jednostkach macierzystych.

Kurs prowadzą wykładowcy Zakładu Interwencji Policyjnych: kom. Tomasz Dąbrowski oraz st. asp. Bartłomiej Stępak.

kom. Tomasz Dąbrowski

 

  • Kurs specjalistyczny w zakresie taktyki i technik interwencji
  • Kurs specjalistyczny w zakresie taktyki i technik interwencji
  • Kurs specjalistyczny w zakresie taktyki i technik interwencji
Powrót na górę strony